Panerai’nin Denizcilik Mirasına Vurgu Yapan Yeni Modeli Blu Mare

Başlangıçların ruhundan beslenen Panerai yeni manuel kurmalı Luminor modelini online olarak beğeniye sunuyor.

Panerai köklü geçmişi, gururlu ve cesur karakteriyle dur durak bilmeden gelişmeye ve yeni zirvelere ilerlemeye devam ediyor: Güç ve kusursuzluk timsali Luminor Blu Mare – 44 mm (PAM01085) bunun son örneklerinden.

Panerai’nin denizcilik mirasına vurgu yapan Blu Mare, perakende satış noktalarında satışa çıkmadan iki hafta önce özel olarak panerai.com adresinde beğeniye sunulacak. Luminor Blu Mare – 44 mm aşınmaya karşı direnciyle tanınan yüksek performanslı düşük karbonlu AISI 316L çelikten yapıldı ve net, köşeli hatlarıyla 1990’lı yılların Luminor kasasını akla getiren bir görünüme sahip.

Kadranın anayönlerindeki rakamlara uygulanan yazı karakteri 20’nci yüzyıl sonundaki modellere ait referanslardan bir diğeri. Rakamlar tıpkı çizgisel saat imleri gibi kadran yüzeyine oyularak işlendi ve ardından yeşil Super-LumiNovaTM ile doldurularak daha keskin görünmeleri ve loş ışıkta dahi okunur olmaları sağlandı. Çift oklu “OP” logosu da markanın ayırt edici özellikleri arasında. Officine Panerai’nin ilk harflerinden oluşan logo 1980’lerde tasarlandı ve marka ikonlarından biri haline geldi.

Luminor Blu Mare – 44 mm tamamen Neuchâtel’deki Panerai Fabrikası’nda tasarlanıp geliştirilen elle kurmalı mekanizma ile çalışıyor. Caliber P.6000 saat rakkasını destekleyen ikiz köprüler sayesinde son derece korunaklı bir mekanizma; ayrıca darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlayan IncablocTM sistemi ile donatıldı. Tek tamburlu mekanizmanın güç rezervi üç gün.

10 bara kadar (yaklaşık 100 metre) su geçirmeyen Luminor Blu Mare – 44 mm dikişleri bej renkli mavi dana derisi kayışla takılıyor. Kayışın tokası zımparalanmış çelikten. Mavi renkli ve kauçuk ilave bir kayışı daha var. Paket tokayı değiştirmeye ve çıkarmaya yarayan özel bir tornavida ile tamamlanıyor.