Panerai Submersible Chrono Guillaume Néry Edition

Guillaume Néry, yeni Submersible Chronograph’ın ilham kaynağı.

Officine Panerai’ın yeni profesyonel dalgıç saati, güç ve güvenilirliği bir araya getiriyor. Zira, ilhamını kırdığı dünya rekorlarıyla ünlenen Fransız serbest dalış şampiyonu Guillaume Néry’den alıyor. Yeni Panerai Submersible Chrono Guillaume Néry Edition (panerai.com) performans, güç ve güvenilirliğin bu yeni mekanik mühendislik harikasına ilham veren o muhteşem şampiyona layık kombinasyonu.

İki kez dünya şampiyonu olan Néry, serbest dalış sabit ağırlık kategorisinde dört kez dünya rekoru kırdı. Profesyonel spor kariyerini arkasında bıraktıktan sonra sualtı deneyimlerini olağanüstü fotoğraflar ve belgesellere dönüştürerek bizleri denizlerin büyüleyici dünyasıyla buluşturmaya başladı. Panerai, onun onuruna yüksek teknik performansı ve sportif görünümü bir araya getirerek işte bu saati tasarladı.

Panerai Submersible Chrono Guillaume Néry Edition her şeyin ötesinde profesyonel bir dalgıç saati; yaklaşık 300 metre derinliğe kadar (30 bar) su geçirmez ve dalış süresini kesin olarak ölçen tek yönlü döner bezelle donatıldı. Kadranı köpekbalığı grisi, pütürlü zemin üzerindeki lüminesans özellikli beyaz saat imleri sayesinde her türlü ışık koşulunda ve karanlık ortamda net biçimde okunabiliyor. Kasa arkasına ise şampiyonun imzası ve kırdığı son rekorda indiği derinliği belirten olağanüstü rakam işlendi: Tek nefeste 126 metre. Bezele uygulanan seramik diskin mavisiyle, mavi saat kollarıyla ve mavi kauçuk kayışla mükemmelen uyumlu titanyum kasa, saati şık ve hafif kılıyor. Fly-back’in yanı sıra referans sinyaliyle kusursuz biçimde senkronize olması için saniye kolunun sıfırlanmasını sağlayan fonksiyonu, hassas kronograf özelliğinin vazgeçilmezleri. Panerai Submersible Chrono Guillaume Néry Edition üç günlük güç rezervi barındıran P.9100 otomatik kalibre ile çalışıyor. Mekanizma tepeden tırnağa Panerai’nin Neuchâtel’deki yüksek kaliteli saat yapım tesisi Laboratorio di Idee’de geliştirildi.