Panerai Özgün ve Kapsamlı Destek Programını Uygulamaya Soktu

Pam.Guard, Panerai’nin köklü ve sadık müşteri kitlesi için özel olarak geliştirerek kullanıma sunduğu üstün nitelikli bir dijital program.

Panerai dünyasının güçlü sorumluluk anlayışına katkıda bulunmak üzere geliştirilen kapsamlı destek programı Pam.Guard markanın müşteri deneyimini artırmak ve kuvvetlendirmek amacıyla imza attığı son proje. Programa katılım durumunda uygun saatlerin uluslararası sınırlı garanti süresi resmi olarak sekiz yıla kadar uzatılacak.

Pam.Guard programı 26 Kasım 2019’da başladı. Araştırma ve geliştirme ekibi Panerai saatlerinin mekanik özelliklerine ve materyal seçimlerine gösterdikleri aynı hassasiyet ve özenle dijital Pam.Guard platformunu geliştirdi. Sonuçta ortaya markayla benzeri görülmemiş bir bağ kurulmasını sağlayan bir portal çıktı.

Pam.Guard dünyasına girmenin ilk adımı panerai.com adresinde bulunan kolay anlaşılır, kullanıcı dostu arayüz aracılığıyla kişisel profil oluşturmak. Profil aktif hale geldiğinde kullanıcılar saatlerini online olarak kaydedebilecek. Pam.Guard programına katılım kayıt tarihinden en fazla iki yıl önce satın alınmış saatlerle sınırlı.

Panerai güvenilirlik unsurunun yanı sıra teknik ve mekanik açıdan yüksek standartlar gözeten saatlerin seçkin üreticisi olarak haklı bir şöhrete sahip – sofistike ve öncü modellerden oluşan bir miras üzerine kurulu.

Panerai CEO’su Jean-Marc Pontroué “Pam.Guard, Panerai’nin gerçek ruhunu yansıtıyor. Güçlü konsepti sayesinde geleneksel müşteri desteği uygulamalarının ötesine geçerek daima markayla özdeşleşen gelişmiş ve yenilikçi düşünme biçimini ifade ediyor. Pam.Guard şirketin müşteri kitlesine adanmış bir araç ve bu interaktif yolculukta markanın teknik ve tarihi değerlerinin tam anlamıyla anlaşılması için Panerai onlara rehberlik ediyor. Müşterilerle bağ kurmanın proaktif yöntemi ve aynı zamanda Panerai camiasına ait olma hissini güçlendiren bir etken. Bu uzun soluklu vizyon dahilinde uluslararası sınırlı garanti süresini uzatmak doğal ve kaçınılmaz bir adım. Böylesi bir yükümlülük Neuchâtel’deki Panerai Manufacture’da üretilen saatlerin olağanüstü yüksek teknik yeterlilikleri ve güvenilirlikleri sayesinde mümkün olabildi” diye açıklıyor.

Pam.Guard geleneksel destek programı konseptini her bakımdan aşan bir uygulama. Birçok farklı cihaz ve format (masaüstü, mobil, iPad, WeChat) üzerinden erişime açık olan bu kişiselleştirilmiş servis arayüzü Panerai ve yetkili satış noktaları tarafından da aktive edilebiliyor.

Kişiye özel bültenler kayıtlı Pam.Guard üyelerini dünyanın çeşitli yerlerindeki Panerai satış noktalarında markaya dair bilgilerini derinleştirmeye davet edecek. Pam.Guard üyeleri üyeliklerinin üçüncü yılının sonunda verilecek saat bakım/ kontrol hizmeti ve bir dizi özel hediyeyle kapsamlı Pam.Guard deneyiminin en önemli parçası.

Laboratorio di Idee, Pam.Guard programının farklı misyonuna dikkat çekmek amacıyla Panerai’nin tüm dünyada tanınan yüzü olan ikonik Luminor Marina PAM01312 kadranının betimlendiği özgün bir logo tasarladı.