Pablo Picasso’nun Eserleri Arkas Sanat Merkezi’nde!

Arkas Sanat Merkezi, 18 Eylül 2019 – 05 Ocak 2020 tarihleri arasında 20. yüzyılın en büyük ressamlarından Pablo Picasso’nun eserlerine ev sahipliği yapacak.

Mavi Şapkalı Kadın Portresi

Picasso-Méditerranée” projesi kapsamında düzenlenen sergiler serisinde Türkiye’yi Arkas Sanat Merkezi temsil edecek. Organizasyonun kapanış sergisi olma özelliği de taşıyan Picasso & Gösteri Sanatı isimli sergi, Picasso’nun gösteri dünyasını konu aldığı birçok önemli tablosu, tasarladığı kostümler, eskizler, heykeller ve yaşamına dair fotoğraflar aracılığı ile gösteri sanatlarının Picasso’nun sanatına olan etkisini mercek altına alacak.

Tricorne Balesi: Aragonese İçin Kostüm Çalışması

20. yüzyılın sanat dehası olarak kabul edilen, Kübizm akımının öncüsü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun sahne sanatlarına yönelik çalışmalarını kapsayan, küratöryel bir kurguyla oluşturulan Picasso & Gösteri Sanatı sergisinde; Picasso’nun sanat yaşamını derinden etkileyen gösteri dünyasının kapıları aralanacak. Paris Picasso Müzesi, Fondation Julio Gonzalez, Opera Garnier ve Brüksel’de yer alan Kontaxopoulos-Prokopchuk Koleksiyonu’ndan 83 eserin olduğu sergide, sanatçının yazarlar, şairler ve müzisyenler gibi pek çok sanatçıyla sürdürdüğü yakın bağları belgeleyen fotoğraflar da yer alacak.

Pablo Picasso Dans Eden Arleken
Akrobat
Matador
Villa La Californie, Cannes; Arles Boğa Güreşi Sonrasındaki Sabah, Picasso Torero’yu Taklit Edip Jacqueline Roque’u Eğlendirirken
Boğa Kafası
Pulcinella Balesi: Pulcinella İçin Kostüm Çalışması