Oscar’lık Saatler

Dünyanın heyecanla beklediği Oscar Ödül Töreni gerçekleşti.

En büyük yetenekler, ışıl ışıl parıldayarak The Dolby Theather’da kırmızı halının tozunu attırdı. Bizim radarımızdaysa, ünlü isimlerin gece için tercih ettiği, yüksek saatçiliğin en özel parçaları var…

Başlamadan hatırlatalım: 92’ncisi düzenlenen seremoninin prodüksiyon sponsorluğunu Rolex üstlendi. Hâl böyle olunca, kırmızı halıda davetlileri sorularla karşılayan sunucu Ryan Seacrest’in, siyah beyaz smokinini Rolex Daytona 6263 ile tamamladığını gözden kaçırmıyoruz.

Usta yönetmen Spike Lee ile devam ediyoruz. Lee baştan aşağı mor bir görünümü tercih etti. Yakalarındaki 2 ve 4 rakamları, mor takımının altın rengi kenar biyeleri ve Kobe sneaker’lar ile kıyafetinin tamamlayan Lee, geçtiğimiz ay helikopter kazasında hayatını kaybeden basketbol efsanesini renkli görünümüyle andı. En ışıltılı tamamlayıcısı ise pembe altın, Rolex GMT-Master II oldu. Lee’nin, kahve-siyah “Root Beer” modeli saati, yalnızca Rolex’e özel, Everose altın ile yeniden tasarlandı.

Bir başka büyük yetenek, hem halıdaki görünümü hem de Pain and Glory’deki performansı ile izleyenleri hayran bırakan, Antonio Banderas’tı. En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday Banderas, törene Bulgari Octo Finissimo ile katıldı. Oyuncu otomatik titanyum saatini, ışıltılı gümüş yaka iğnesi ile tamamladı.

Törene nişanlısı Scarlett Johansson ile katılan komedyen Colin Jost ise siyah smokinini Tag Heuer Monaco Calibre ile parıldatmayı tercih etti.

En İyi Film Adaptasyonu ödülü ile törenden ayrılan yapımcı Taika Waititi, Panerai PAM 728 ile kırmızı halıdaydı.

En iyi saat dalında kazananı belirleyemiyoruz; çünkü yüksek saatçiliğin en özel parçaları kırmızı halıda ışıldadı. Bu muhteşem saatleri değerlendirecek jürinin mesaisi sanıyoruz hiçbir saat ile ölçülemeyecek.