Oris Aquis Date Relief Dalgıç Saati

Oris ve keşif yüzücüsü Ernst Bromeis, suyun önemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, Oris Aquis Date Relief dalgıç saatini piyasaya sürüyor.

Ernst, 2019 projesi ‘Mavi Mucize’ için yapacağı hazırlık yüzüşü çerçevesinde Oris Aquis Date Relief’i fotoğrafçı Maurice Haas ile birlikte Baikal gölüne götürdü. Kendisini, dünya suyuna dikkat çekmek için, dünyanın en büyük tatlı su gölü olan Baikal gölü de dahil olmak üzere pek çok gölde yüzerken göreceğiz. Oris Aquis Date Relief, suyun renginden ve yarattığı hislerden esinlendi. Gri kadran, fırtınalı denizin rengini çağırıyor, saatin imzası niteliğindeki kabartmalı dalış ölçeği sayıları ise suyun dokusunu ve hayatın içindeki esas rolünü hatırlatıyor.

Saat, mimarisine ve performansına ilişkin değerleri Oris Aquis Date ile paylaşıyor. Kendi etrafında dönen tek yönlü dalgıç bezeli ile birlikte paslanmaz çelik kasası 43.50 mm (1.713 inç) büyüklüğünde. 30 bara (300 metre) kadar suya dayanıklı. Kayış veya metal bilezik tercihli, safir kristali, saat göstergeleriyle dekore edilmiş kadranı üzerine yerleştirilmiş ve akrep ve yelkovanı Super- LumiNova ile parlıyor. İsviçre yapımı otomatik mekanik mekanizması, merkez saniye yelkovanını –kırmızı renkte- ve 6 göstergesindeki pencereden tarihi sunuyor. Oris ve Ernst, daha geç olmadan, dünyadaki su rezervlerini koruma gerekliliğini yüzlerce insana anlatmak için bu projede kendi yollarından şaşmıyorlar.