ORIENT STAR Sports Diver 2019 İyi Tasarım Ödülü’nü Kazandı

ORIENT STAR Sports Diver, koleksiyona yeni bir estetik kazandırıyor.

65 yıldan fazla bağımsız Japon mekanik saat üretiminden ilham alan ORIENT STAR, yeni Sports Diver koleksiyonu ile 2019 Good Design Award’a  (2019 İyi Tasarım Ödülü)  layık görüldü.

Bu ayın başlarında ilan edilen ORIENT STAR Sports Diver saatleri, kusursuz işçiliği ve işlevselliği taze bir hisle birleştiren detaylara gösterdiği olağanüstü özen ile tanınıyor.

GDA jüri heyeti, “Dalış saatinin geleneksel tasarımı devam ettirilirken büyüklük hissi yaratmak ve minimum alan kullanmak için büyük kasa ve daha küçük kadran kullanıldı”  açıklamasında bulunuyor. “Tasarım, saat ustasının mekanik saatlerdeki bilgi becerisini daha kişisel, tanıdık bir hisle yansıtıyor.”

Dünyadaki en büyük dört tasarım ödülünden biri olarak kabul edilen GDA, tasarım ve yaşamı zenginleştirmeyi amaçlayan bir hareket. Çeşitli endüstriyel malları, mimariyi, yazılımı, sistemleri ve hizmetleri takdir eden GDA, Japonya’nın önde gelen tasarım değerlendirme ve takdir sistemi.

ORIENT STAR Diver kronometresi, 50 saatlik bir güç rezervi olan otomatik kalibre F6N47 tarafından desteklenmektedir. Otomatik elden kurmalı mekanizması, üretim sanatı ve bilim anlamına gelen Japon Monozukuri prensibine uygun olarak, Japonya’nın Akita dağlarındaki ORIENT horologları tarafından tasarlandı ve birleştirildi.

Bu sağlam ve dayanaklı mekanizma, ikonik ORIENT STAR logosu da dahil olmak üzere, gümüş  paslanmaz çelikten dönen bezel ve kadran detayları ile vurgulanan 43,6 mm paslanmaz çelik bir kasa ile çevrilidir.

ORIENT STAR Diver saatleri ilk kez Ağustos 2019’da saat uzmanlarına tanıtıldı.  O zamandan beri, ustaca dengelenmiş kadranı ve fonksiyonel komplikasyonları, tutkulu ORIENT STAR koleksiyoncularının ve markanın yeni hayranlarının dikkatini çekiyor.

ORIENT STAR Diver Koleksiyonu, tümü paslanmaz çelik kasalı üç şık renk içeriyor: Paslanmaz metal bilezikli lacivert veya siyah kadran, işlevselliği taze bir hisle birleştiren siyah silikon kayışlı lacivert kadran.