Orient Star, “Comtemporary Koleksiyonu”na Dahil Olacak Yeni Saatlerini Tanıttı

Orient Star, “Contemporary Koleksiyonu”na dahil olacak mekanik ay fazlı üç yeni modelini duyurdu. Mayıs 2020’de çıkacak olan yeni saatler orijinaline sadık kalıyor.

Markanın amiral gemisi 2017 yılında çıkan Orient Star’ın ilk mekanik ay fazlı saatleri klasikler arasında yer alıyor. Titiz işçilikle hazırlanmış bu zarif saatler isminle eş anlamlı, tıpkı dünyadan görülen ay görüntüsünü çağrıştırıyor.


Orien Star Contemporary Koleksiyonu’na ait olan ilk mekanik ay fazlı saatler, karakteristik yarı iskelet gövdeye sahiptir. Klasik koleksiyonda kullanılan bir yenilik ise 9 saat güç rezervi göstergesiyle 50 saatten daha uzun bir çalışma süresine sahip olması.

Şık Tasarımlı Seramik Logo Ve Transparan Arka Bölüm

Yeni mekanik ay fazının en çarpıcı özelliği, “Dünya’dan görülen Ay” ve “Ay’dan görüldüğü gibi Dünya” görüntülerini göstermek için saat 6 pozisyonunda ay fazı alt kademesi ile yarı iskelet açıklığına denk gelen saat 9’da pozisyonunu çağrıştırmak için bu şekilde yerleştirilmiştir.

Uzayın genişlemesini andıran üç boyutlu desenler siyah, beyaz ve fildişi kadran renkleri mevcuttur. Bu model birçok ince ayrıntı ile karakterizedir. Kadran tasarımına uyan gümüş renkteki ay ve camın her iki tarafında yansıtıcı olmayan kaplamalı safir kristal saat tasarımına katkı sağlar.