OMEGA’nın Yeni Seamaster Aqua Terra “Ultra Light” Saati

OMEGA’nın spor aktiviteleri̇ ı̇çı̇n özel olarak tasarlanan Seamaster Aqua Terra “Ultra Light” saati, rekabet sırasında daha az ağırlık ve daha fazla rahatlık hissi vermesi için tasarlandı.

OMEGA‘nın en son Master Chronometer saatinin geliştirilme sürecinin ardında, golfun en önemli yeteneklerinden biri bulunuyor: Rory McIlroy. OMEGA marka elçisi, atletlerin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyan bir saat yaratılması amacıyla ürün geliştirme ekibine destek oldu.

McIlroy bu yeni model için,“Omega‘nın yeni hafif siklet spor saatinin geliştirilmesinde ben de rol oynadığım için büyük bir gurur duyuyorum. Atletlerin bir saatte neye ihtiyaç duyduklarını biliyorum ve Omega ile kurduğumuz işbirliği sayesinde bu saati modifiye etme imkânımız oldu. Hangi sporu yapıyor olursanız olun, yeni “ultra hafif” saati takmak kesinlikle bir keyif.” diyor.

Ergonomik “Ultra Hafif”, sportif tekstil kayışıyla birlikte kullanıldığında sadece 55 gr. ağırlığında. Kasa, kasa arka kapağı ve tepe, OMEGA‘nın ilk kez kullandığı ve Gamma Titanyum adı verilen bir alaşımdan yapıldı. Son derece üstün dayanıklılık özellikleriyle havacılık endüstrisinde kullanılan bu eşsiz malzeme konvansiyonel titanyumdan daha sert ve daha hafif. OM

Master Kronometre Gücü

“Ultra Hafif”in içinde, OMEGA’nın titanyumdan yapılan ilk mekanizması yer alıyor. Tüm köprüler ve ana plaka seramikleştirilmiş titanyumdan yapıldı; bu sayede parçalar arasında daha az sürtünme meydana geliyor ve bu uygulama mekanizmaya bu özel koyu gri rengini veriyor. Calibre 8928 Titanium, Co-Axial eşapmana sahip manuel kurmalı bir kalibre. İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından onaylanmış bir Master Chronometer olarak Calibre 8928 Titanium 15.000 gauss’luk manyetik alanlara karşı dayanıklı.