Omega ve Alinghi Ortaklığında Yepyeni Bir Speedmaster

Omega ve Alinghi arasındaki dinamik ortaklık; İsviçre’nin en iyi hassasiyetini, yenilikçiliğini ve öncü ruhunu bir araya getirdi. Şimdi de, bu eşsiz yelken işbirliğine övgü olarak tasarlanan yeni OMEGA modeli görücüye çıkıyor.

Omega Başkanı ve CEO’su Raynald Aeschlimann yaptığı açıklamada, “Yeni saat, yenilik ve yelken tutkusunu birleştiren iki büyük İsviçre markasını yansıtıyor. Alinghi’nin en son teknolojiye sahip tekne tasarımıyla eşleşmesi için, en etkileyici malzemeler ve çok özgün bir tasarım konseptiyle birlikte, tam anlamıyla etkileyici bir teknolojiden yararlandık. ”dedi.

Speedmaster’ın seçimi, su üzerinde uçan süratli teknelere gönderme yapıyor. Etkileyici olan bir diğer unsur da, saatin ustaca dekore edilen Calibre 1865 mekanizması. Elden kurmalı mekanizma, daha hafif ve daha ince tasarımıyla yelkenli ekibi için en ideali. Mekanizmayı daha da geliştirmek üzere Omega, Alinghi’nin yeni TF35 katamaranından ilham aldı. Lazer ablasyon işlemi ile ana kadrana, Alinghi teknesinin karbon gövdesinin iç kısmına benzeyen petek etkisi verildi. Aynı lazer teknolojisi daha sonra teknenin gövdesi için kullanılan karbondan esinlenen diğer tüm köprüleri siyah karbon deseniyle süslemek için kullanıldı.

Genel renk uyumlaması için Omega, tutkuyu ifade etmek üzere kırmızı ve teknoloji için de siyah renk kullanarak; saatin renklerini Alinghi logosuyla eşleştirdi. Bu eşleşme saatin delikli siyah-kırmızı kauçuk kayışında ve 44.25 mm’lik siyah zirkonyum oksit seramik kasasında rahatça görülebilir.

Saatin dikkat çeken bir diğer bölümü de alt kadranları. Saat 3 hizasında, 4-dakikalık veya 5-dakikalık taktik zaman göstergesi, suyun üzerindeki hassas zaman tutuculuğuna yardımcı olması için kırmızı renk ile işaretlendi. Saat 6 hizasındaki geleneksel alt kadran tasarımın yerini ise, kumlanmış ve anodize edilmiş alüminyum diskten oluşan kırmızı Alinghi logosu aldı. Takımın logosunu temsil eden “a” harfi, ilhamını yarışa başlamadan önce denizi çalkalayan iki tekneden alıyor. Saatin kronograf özelliği kullanıldığı zaman logo saatte dönüyor.

Alinghi Kurucusu ve Başkanı Ernesto Bertarelli, “Bu harikulade yeni saat için Omega ile yakın işbirliği yapmak çok büyük bir zevk. Tarihimiz boyunca Omega’nın spor alanındaki zaman tutuculuk uzmanlığını ve yelken tutkusunu yakından takip ettik. O sebeple, bir saatin üretiminde birlikte çalışmak ve ardından şahane sonuçlarını görmek bizim için çok özel bir an. Bu çalışma birlikteliğimize mükemmel bir başlangıç ​​ve gelecek için yapacaklarımızın da önemli bir işareti.” dedi.

Omega ve Alinghi, 2019 yılında ortaklıklarını kurmalarının ardından; Haziran 2019’da ekibin GC32 dünya şampiyonluğunun, Eylül ayında D35 Trophy galibiyetinin ve Kasım ayında GC32 şampiyonasının tadını birlikte çıkardılar.