Ödüllü Türk Marinası

Türk lüks turizminin önemli noktalarından Yalıkavak Marina, The British Yacht Harbour Association tarafından “2018-2019 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne layık görüldü. Marina Direktörü Deniz Akaltan’la ödüle giden yolu ve marina ziyaretçilerini bekleyen benzersiz deneyimi konuştuk.

Marina Direktörü Deniz Akaltan

Sizce bu başarının formülü neydi?

Marina sektöründe standartları belirleyen, dünyanın önde gelen yatçılık kuruluşu British Yacht Harbor Association tarafından verilen 2018-2019 Dünyanın En İyi Süper yat Marinası ödülünü almış olmak büyük bir gurur.  Yalıkavak Marina olarak önce Akdeniz’in En İyi Süper Yat Marinası ve şimdi de 2018-2019 Dünyanın En İyi Süper yat Marinası ödülüne hak kazanarak kendimizi Türk turizm sektörünün marka elçisi olarak konumlandırmaktan gurur duyuyoruz. Bu sene de yine aynı ödül için yarışıyoruz. Bu prestijli unvanı taşımaya devam etmemiz için alacağımız her oy bizim için çok değerli! Bu vesileyle dileyen herkesi Yalıkavak Marina için buraya oy vermeye davet ediyorum. Ayrıca, TYHA’nın verdiği ödül için de oy kullanmak oldukça kolay: https://www.tyha.co.uk/marina-awards#form adresinden, mail adresinizi ve varsa teknenizin ismini de ekleyerek oy verebilirsiniz. Oy vermek için bir yat sahibi olmak gerekli değil, dileyen herkes oy verebilir!

Yalıkavak Marina yurtdışındaki yat ve deniz tutkunları için ne anlam ifade ediyor?

Her yıl dünya çapında bir çok ziyaretçiye ev sahipliği yaparken, dünyanın en popüler yatçılık etkinlikleri ve fuarları ile Türkiye yat turizmi sektörünün çıtasını yükseltmek için çalışıyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin Riviera’sı olan Bodrum Yarımadası’nın ve Yalıkavak beldesinin önemli uluslararası platformlarda tanıtılması için gayret gösteriyoruz. Bu anlamda Türkiye’yi dünya çapında temsil etmek gibi anlamlı bir görevi de layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. TYHA tarafından verilen Dünyanın En İyi Süper yat Marinası ödülü de doğru yönde ilerlediğimizin bir kanıtıdır. Bu önemli görevi konuklarımıza sunduğumuz sloganımızdaki anlayışla devam ettiriyoruz.

Türkiye denizlerle çevrili bir ülke, birçok marina var. Yalıkavak Marina nasıl ayrılıyor diğerlerinden?

Yalıkavak Marina olarak, 2009 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana geçen son 11 yılda marina operasyonlarının tümünde hizmet kalitemizi en yüksek seviyeye çıkarmak ve konuklarımız için lüks bir yaşam tarzı atmosferi yaratmak için yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Stratejimiz, karada ve denizdeki konuklarımız için 7/24 güvenlik hizmeti sağlarken, birkaç dil konuşabilen yetenekli ekibimiz ile birlikte, süper yatları da kapsayan geniş bir yelpazeye mümkün olan en profesyonel hizmeti vermeyi hedeflemekteyiz.

Yatıyla burayı ziyaret eden bir aileyi nasıl bir deneyim bekliyor biraz anlatır mısınız?

Yalıkavak Marina olarak hem yat sahiplerine hem de ziyaretçilere dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunuyoruz. Dünyanın önde gelen 100’den farklı markasına ev sahipliği yaparak Türk ve dünya mutfaklarından örnekler sunan gurme restoranlarımız, butik otellerimiz ve Avrupa Birliği normlarındaki Mavi Bayraklı plajımızla deniz tutkusunu lüks resort anlayışıyla harmanlayarak kişiye özel eşsiz bir marina deneyimi sunuyoruz.

Yalıkavak Marina kimleri ağırlıyor? Ne tür yatlar geliyor?

620 yatı aynı anda ağırlayabilen, hem yat sahiplerine hem de ziyaretçilere dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunan Yalıkavak Marina olarak, konforlu tesislerimiz ve tecrübeli teknik servisimizle 140 metre uzunluğa kadar olan süper yatlara hizmet vermekteyiz.

Son 11 yılda 10 bin’den fazla sayıda yatı marinamızda ağırladık. Bugüne kadar aralarında tüm dünyanın tanıdığı OKTO, Adastra, S Boat, Lady Lara, Phoenix II, Better Place, O’Mega, Lady M ve Saluzi’nin de bulunduğu yüzlerce süper yat Yalıkavak Marina’yı ziyaret etti ve bu yıl daha fazlası için rezervasyonlarımıza başladık.

Yalıkavak Marina’da sözlü bir keşif gezisine çıkalım? Nasıl bir alan burası? Neler var?

Yalıkavak Marina ailesi bünyesinde yer alan Yalıkavak Marina, Alışveriş Merkezi, Y-Lounge & Restaurant, Yalıkavak Marina Beach Hotel, Yalıkavak Marina Boutique Hotel Yalıkavak Venue Konser alanı ve Spa & Fitness Merkezi ile yıl boyunca üstün hizmet kalitesiyle ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz.

Geçtiğimiz senelerde aralarında dünyaca bilinen sanatçılar Anastasia, Gloria Gaynor ve Oscar and the Wolf‘a ek olarak Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Levent Yüksel, İskender Paydaş ve daha bir çok ünlü sanatçı Yalıkavak Marina’da konserler verdi. Yine yaptığımız özel etkinlikler ve yıl boyunca süren eşsiz performanslar ile Yalıkavak Marina’daki gece hayatının eşi benzeri yok. Sadece geçen yıl 50’ye yakın heyecan verici konser misafirlerimiz için ücretsiz olarak düzenlendi. Bu yıl da Yalıkavak Marina’da sürprizlerle dolu bir yaz konuklarımızı bekliyor olacak…

Yalıkavak Marina bu yıl da ödül için güçlü bir aday. Peki yeniden seçilebilmek adına yapılan çalışmalar var mı?

Bodrum Yarımadası’nın ve Yalıkavak bölgesinin uluslararası platformlarda tanıtılması için çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Yalıkavak Marina olarak  güçlü marka kimliğimiz ile Türkiye’yi önümüzdeki yıllarda da en iyi şekilde temsil etmek amacıyla hem uluslararası platformlarda hem de yurt içinde çeşitli projeler ve tanıtım çalışmalarımıza hızla sürdürüyoruz.

Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası seçilmek Yalıkavak Marina’yı hem uluslararası platformda daha saygın bir yere taşıdı hem de titiz ev sahipliğinin devam ettirilebilmesi için iyi bir motivasyon kaynağı oldu diye düşünüyorum. Marina atmosferinde neleri değiştirdi bu?

Marina, AVM ve Luxury Lifestyle ödüllü otellerimizde yılda yaklaşık 120 ülkeden 2 milyon misafir ağırlıyoruz. Bu da Yalıkavak Marina’nın bölgede bir çekim merkezi olduğunun en iyi göstergesi. Tekneleri yurt dışından marinamıza gelen yabancı misafirlerimiz son iki yıldır çoğunlukla İngiltere, Almanya ve Fransa ağırlıklı olmak üzere AB ülkeleri ve Rusya, Ukrayna ve Azerbaycan’dan geliyor.

Geleceğe dair başka ne tür hedefleriniz var?

Türkiye yatçılık sektörünün marka elçisi olarak Türkiye karasularını, Bodrum yarımadasını ve Yalıkavak bölgesini uluslararası prestijli organizasyonlarda en üst düzeyde tanıtarak Türkiye’yi temsil etmeye devam edeceğiz.

Yalıkavak Marina’da, son moda trendler ve gurme lezzetlerle buluşacağınız sürprizlerle dolu bir yaz sizleri bekliyor!

Burada her şey sizin için!