Oceanco Bravo Eugenia

Geçen yılın Best of the Best listesinin çevre dostu modasını takip eden Hollandalı Oceanco tersanesi, 109 metrelik, dört güverteli Bravo Eugenia’yı, Dallas Cowboys Amerikan futbolu takımının sahipleri Gene ve Jerry Jones’a aralık ayında teslim etti. Mimarisi Birleşik Krallık merkezli Lateral Naval Architects, sportif dış tasarımı Venedikli Nuvori Lenard ve şık iç tasarımı yine Birleşik Krallık’tan Reymond Langton tarafından yapılan ve Oceanco’nun yeni LIFE felsefesine (LIFE ismi; Daha uzun, Yenilikçi, Az yakıt kullanan ve Çevre dostu terimlerinin İngilizcelerinin baş harflerinden meydana geliyor) uygun olarak tasarlanan, zorlu görevlere hazır ve nazır olan bu yat, Best of the Best onuruna layık görüldü. Bravo Eugenia’nın uzun ve ince gövdesi daha az sürüklenme sağlayarak itiş gücü ihtiyacını azaltıyor (bu verimlilik demek) ve tek katlı makine dairesi (büyük yatlar genellikle iki veya daha fazla kata gereksinim duyuyor), lüks kamaralar, spa salonları ve beach club’lar gibi daha eğlenceli şeyler için daha fazla alan sağlıyor.

Verimli mimarisinin yanı sıra, Bravo Eugenia’da biri ön biri arka güvertede olmak üzere iki helikopter pisti, küçük bir su oyuncakları filosunu barındırabilecek genişlikte bir tender garajı ve ayrıca masaj odası, küçük havuz, duş, buhar odası ve saunadan oluşan bir spa bulunuyor. Alt güvertedeki, bir beach club’ın olmazsa olmazı olan spor salonunu da cabası.

Reymond Langton’ın tasarladığı iç dekor, akçaağaç ve beyaz inci lakeyle kontrast oluşturan ceviz ve abanoz vurgularıyla modern ve zarif bir hava yaratıyor. Bravo Eugenia’da 14 misafir ve 30 mürettebat konaklayabiliyor. oceancoyacht.com D.