Numarine 26XP Süperyat

Yüksek performanslı motoryat üreticisi Numarine, Cannes Yatçılık Festivali’nde görücüye çıkardığı yeni 26XP modeliyle modern yat tasarımına iyi bir örnek sunuyor.

Firmanın uzun soluklu işbirlikçilerinden Can Yalman tarafından tasarlanan, mimarisi Umberto Tagliavini tarafından yapılan 26XP’nin açılı pencereleriyle dikey pruvası, yata fütüristik bir hava katıyor.

Geçtiğimiz şubatta ilk gövdesi sahibine teslim edilen 26XP’nin ikincisi gövdesi de ilki gibi “rahatlık” detayına odaklanıyor. Dışarıdan gelebilecek veya içerideki teknik sistemlerden kaynaklanabilecek tüm ses ve titreşim kirliliğini azaltmayı amaçlayan bir tasarıma sahip yatın bu sorunları, Silent Line’a emanet edilen yerleşik sistemlerinin sessizliği öne çıkaran konfigürasyonlarıyla çözülmüş. Bu teknolojinin genelde 80 metre üzerindeki megayatlarda kullanıldığını da not düşmekte fayda var.

Benzersiz bir kompakt süperyat olan 26XP, sofistike bir kat planına sahip. Alt kattaki dört kamaraya ek olarak, master süit geminin ortasına konumlandırılmış. İki ikiz kamara ve bir VIP kabini de olan yatın açık alanlarındaki yüzme platformu ve ana güvertesi, konukların denizden bir an bile ayrı kalmaması amacıyla tasarlanmış. Yatın özel flybridge’i ise yaklaşık 16 metre uzunluğunda ve 100 metrekareye yakın bir alan kaplıyor. Buraya 8,5 metrelik bir tender sığdırmak bile mümkün.

26 Metre: Uzunluk

13.5: Maksimum Hız

9 Knot: Seyir Hızı