New York’taki Yeni Saat ve Mücevher Mağazası Vault

New York mücevher ve saat mağazalarından payına düşeni almış durumda, ama Saks Fifth Avenue’de yeni açılan Vault hepsinden farklı: şehirde hiçbir yerde, hatta başka hiçbir yerde bulamayacağınız marka ve tasarımlar mağazada satışta.

Parisli tarihi mücevher evi Boucheron’un ABD’deki ilk şubesi de Vault’un içinde ve kesinlikle ziyaret etmeye değer: Değerli taşları iddialı tasarımlarında keskin kenarlı kaya kristali ve kuvarsla bir araya getiren yeni Boucheron ürünlerini görebilirsiniz. 4 Eylül’de açılan mağazanın yaklaşık 1.022 metrekareye yayılan mücevher ve saat alanı kırmızı halı törenlerinin vazgeçilmezi Lorraine Schwartz koleksiyonlarından St. Louis’deki atölyesinde rengârenk tasarımlar yapan artisan mücevherci Adam Foster’dek sayısız markaya ev sahipliği ediyor.

Ayrıca Graff, Chanel ve Chopard’ın da Vault’un içinde şubeleri var. IWC Schaffhausen, Franck Muller, Roger Dubuis gibi markaların sınırlı edisyon saatlerini deneyebileceğiniz birçok teşhir odası da mevcut. Yakında mağazada saat ve mücevher tamir servisi ve mağaza ziyaretçilerine New York’ta concierge hizmeti verecek International Lounge hizmete girecek.