Navetta 42 Süperyat

Yeni Navetta 42, deniz üzerinde beş yıldızlı otelleri aratmıyor.

Custom Line serisine Navetta 42 süperyatını ekleyen Feretti Group, bu kez serinin yarı deplasman süperyatıyla karşımızda. 42 metre uzunluğundaki Navetta 42‘nin tasarımını, Zuccon International Project tasarım ofisi gerçekleştirirken, yatın sahibinin istekleri doğrultusunda şekillenebileceği de belirtiliyor.

Navetta 42‘nin yerleşim planına gelince… Yerleşimde, güvertedeki yaşam akışının kolaylaşmasını sağlamak için en etkili organizasyon yapısı uygulanmış. Bu bakış açısı yat sahibi ve misafirleri için büyük bir özgürlük ve mahremiyet; kaptan ve mürettebat için hareket alanı yaratıyor.

Süperyatın ana güvertesine yat sahibi kamarası konumlandırılırken, alt güverteye isteğe göre beş konuk kamarası veya 4 VIP süit kamara yerleştirilebiliyor. Bunun haricinde, süperyatta görev yapacak olan kaptana ait bir özel kamara ve ayrıca altı mürettebat için kamara bulunuyor. Kaptan kamarası üst güvertede köprüye yakın bir yere konumlandırılmış.

Yatın arka bölümünde deniz seviyesinde büyük bir platform yer alıyor. Bu arka alana açılan, büyük bir kapağı olan garajda tender hizmet teknesi ve konukların eğlencesi için pek çok deniz aracı bulunuyor.

Yeni Navetta 42, beş farklı motor seçeneği ile sunulurken, yat, standart motor seçeneği ile 10 knot seyir hızına ulaşabiliyor.