Mücevher Dehası: Sarah Al Hammadi

Katar’ın yeni nesil mücevher dehası Sarah Al Hammadi, Sarah & Co. ile hem yerli hem de yabancı müşterilerin ilgi odağı.

Bize Sarah & Co.’yu anlatın…

Markamızı 2015’te, pırlanta ve değerli taşlı mücevherler üzerine kurduk. 18 ayar beyaz altın üzerine işlenmiş değerli taşlarla her yaştan Katarlı kadına hizmet veriyoruz.

Katarlı kadınların mücevher zevkini neler şekillendiriyor?

Katarlı kadınlar, kusursuz kalite ve zanaatkârlığın peşinde koşuyor. Zanaatta; taşların yerleşimine, dokulara ve bitmiş tasarımların estetiğine odaklanıyorlar. Kullandığımız pırlanta ve değerli taşların karakteristikleri, kesim, berraklık, simetri gibi özelliklerinin kaliteli olması da onlar için çok önemli. Bu sıralar, Katarlılar renkli ama aynı zamanda da günlük hayatta da giyilebilir mücevherler arıyorlar. Özellikle Asscher kesim pırlanta, nişan yüzüğü olarak çok revaçta.

Tasarımlarınızda en çok hangi teknikleri, taşları kullanıyorsunuz?

Tasarımlarımız genel anlamda klasik, çağdaş elementler de taşıyan mücevherlerden oluşuyor. Pırlantalar bel kemiğimiz, ama son zamanlarda Kolombiya elmasları veya Kashmiri mavi safirler gibi taşlarla da denemeler yapıyoruz. Mavi safir, kendi tasarımını kendi yapıyor diyebiliriz çünkü biz büyük, dikkat çekici taşlar kullanmayı seviyoruz, safir de bunun için çok uygun. En talep gören ürünümüz, yuvarlak kesim pırlanta yüzük. 78 yüzeyli bu taş, sıradan yuvarlak kesimlerden daha basık ama %20 daha geniş. Müşterilerimiz, pahasına oranla daha büyük göründüğü için bu kesime ilgi gösteriyorlar.