Monako’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Monako’da muhakkak görülmesi gereken yerleri derledik.

Oşinografi Müzesi: Akdeniz kıyılarındaki en güzel binalardan birine sahip olan Monako Oşingrafi Müzesi, okyanus bilimiyle ilgili her türlü bilgi, okyanus balıkları, ayrıca Güneydoğu Fransa’dan 100.000 ton kadar farklı taş çeşidi sergileniyor.

Prenslik Sarayı: Ülkenin başkenti sayılan ve pastel renklere boyanmış tarihi yapılarıyla dikkat çeken Monaco-Ville bölgesinde bir tepede yer alan Prenslik Sarayı içerisinde Prens ve ailesinin koleksiyonları, özel sergiler ve odalar görülebilir. Yaz aylarında, sarayın avlusunda klasik müzik konserleri düzenleniyor.

Monako Katedrali: 1875’te Fransa’nın La Turbie şehrinden gelen bembeyaz kireç taşlarıyla inşa edilen, Roma Bizans tarzındaki katedral içinde Monako’da hüküm sürmüş prens ve prenseslerinin mezarı bulunuyor. Grace Kelly’nin mezarı da burada.

Jardin Exotique: Monako küçük bir ülke olmasına rağmen, Akdeniz manzaralı doğal teraslara kurulan bahçe ve parklarıyla yeşil bir cennet adeta. Ülkenin modern bölgelerinden Fontvieille’deki Jardin Exotique, içinde Afrika, Latin Amerika, ABD ve Meksika’dan getirilmiş egzotik bitkiler barındırıyor.