Mitoloji Labirenti: Parmigiani Fleurier Toric Quaestor Labyrinthe

 

İlhamını Yunan Mitolojisi’nden, labirentlerden alan Parmigiani Fleurier Toric Quaestor Labyrinthe (sarksaat.com), tamamen elde işlenmiş Guilloche kadranı ile dikkat çekiyor. Kasanın ön kısmında yer alan ve aynı zamanda Toric Koleksiyonu’nun imza detaylarından kabul edilen bezelin tırtık desenleri de tamamen el işçiliği ile hazırlanmış.

 

 

Yeşim yeşili gölgeleri altında, Toric Quaestor Labyrinthe, son derece saf bir melodi üretmek için özel tasarım bir minute repeater içeriyor. 13,20 milimetre incelikte ve 10 metreye kadar sugeçirmez özellikteki kasanın hemen altında yer alan küçük bir parça, çanın mandalını kasaya bağlıyor. Bu eylem, sesin mükemmel şekilde sabitlenmesini sağlıyor. Volan, yay için sürekli bir enerji kaynağı sağlamanın yanı sıra minute repeater’ın herhangi bir mekanik uğultu olmadan çalışmasını mümkün kılıyor. Bir anlamda volan, mekanik sessizliği garanti ediyor. Buna ek olarak her vuruşunda melodik bir zil sesi bırakıyor ardında…

Son olarak saatin büyük boyutlu platin bezeli ses dalgalarının en iyi frekanslarda salınmasını sağlayan mükemmel bir akustik için tasarlanmış. Kadran ise labirenti oluşturan iki katmandan oluşuyor. Kadranın altında Birmanya yeşili bir disk görülüyor. Üstünde de labirentin beyaz altın plakaya işlenmiş kıvrımlı bölümleri işçiliğinin kusursuzluğuyla alkış alıyor. 72 saatlik güç rezervi olan saatin alametifarikası olan labirentteki her bir segment, kıvrım ve oyuk elle biçimlendirilmiş. 52 adet iç açı, labirentin derinliğini ve güzelliğini daha da vurguluyor. İçinde kaybolmak ya da çıkışı bulmak… Tercih sizin!