Milyonda Bir

Yenilenmiş iç tasarım, Noma’dan yetişmiş bir şef ve geniş açık alanlar, Rarity’yi hafızalara kazınan bir yata dönüştürüyor.

Adı da, doğası gibi nadir. 55 metrelik Rarity, tarz ve ferahlığı bir arada sunuyor. 2008’de İtalyan yat üreticisi Rossinavi tarafından inşa edilen süperyat, 2017’de geçirdiği yenilemeler sonrasında hem iç mekânlarda yeni dekoratif değişikliklere sahip oldu, hem de boyu yaklaşık iki metre kadar uzadı. Eskiden özel kullanıma mahsus olduğundan dolayı, kendisinin çelik gövdesine ve alüminyum süperstrütürüne uzaktan bakmakla yetinmiş olabilirsiniz. Ama 2018’de bir mucize gerçekleşti ve yaz başlangıcında Rarity özel bir Akdeniz turuyla ilk kez charter’a açıldı. Rarity, daha önce hiç bu kadar iyi görünmemişti. Yat, ksuursuz görünüyor, parlak açık gri gövdeye sahip ve artık bombeli bir pruvası var. 2.231 hp Caterpillar 3516 dizel motorlar barındıran makine odası bile yenilenmiş. Seyir halindeyken maksimum 6.000 deniz miline çıkabilen Rarity, ekonomik sürüşe de imkan tanıyor; maksimum 15.5 knot’ta saatte sadece 66 galon yakıt harcıyor ve hem seyir halindeyken hem de hareket etmezken, rahatlık verici stabilizörlere sahip.

Rarity Yacht kuşbakışı görünümü

Yüzme Platformu Eklentisi Hâlihazırda geniş olan kıç tarafındaki tik ağacından yüzme platformuna yapılan iki metrelik eklenti, Rarity’nin boyunu 55 metreye çıkardı. Platforma geniş ve istenildiğinde suya batırılabilen yeni merdivenler eklenmesi, bu noktada hem güneşlenmeyi hem de su sporları yapmak isteyenleri mutlu edecek bir etkinlik alanı oluşturuyor. Gizli LED’lerle desteklenen su altı lambaları da geceleri aydınlatma görevi görüyor.

Jakuzi

Rarity’nin geniş güvertelerinden birinde bir jakuzi bulunuyor. Bu alan misafirlere hem mahremiyet hem de gün sonunda panoramik manzaralar eşliğinde dinlenme olanağı sağlıyor. Yükseltilmiş güneşlenme güvertesi dört bölüme ayrılmış; ön kısımdaki jakuzi, spor salonu, salonun gerisindeki skylounge ve skylounge’un güneşlenme alanı. Misafirler bu çok sayıdaki sosyalleşme alanlarında aileleriyle keyifli vakit geçirebiliyor.

Geniş açık güverteler

Geniş Açık Güverteler

Kilit yeniliklerden biri, Rarity’nin, yatı hem arkadaş grubu hem de etkinlik turlarına uygun hale getiren, yaklaşık 10 metrelik geniş kemeresi. Monako Grand Prix’si gibi keyifli aktiviteleri izlemek için daha iyi bir platform bulamazsınız! Küçük bir yat olmamasına rağmen, yine de Rarity’nin 55 metreye ne kadar çok şey sığdırdığını görmek insanı şaşırtıyor. 736 grostonluk bu dev, benzerlerinden çok daha geniş hissettiriyor.

Rarity Yacht iç mekan

Gatto İç Mekânlar İtalyan dokunuşları taşıyan bir yat olan Rarity’nin dışı, Rossinavi tarafından yapıldı, gemi mimarlığı ise Alessandro Cusumano’ya emanet edilmiş. Ana hatları sabit kalsa da içi 2017’de tamamen yenilendi. Rarity’nin sofistike iç mekanları İtalyan Christiano Gatto Design stüdyosu tarafından tasarlandı. Üç lounge barındıran yatın üst güvertesinde, medya

odasına dönüşebilen bir ofis bulunuyor. Ayrıca açık planlı bir salon ve her tür organizasyona uygun bir resmi yemek alanı da var.

Master Süit

Altı geniş süit, ana güvertede bir VIP kamara, ofis ve giyinme odalı bir master kamara, 12 kişi ağırlayabiliyor. Master süitte ayrıca bir ebeveyn banyosu ve koyu renk mermer zeminli bir çift duş da bulunuyor. Rarity’nin, çift kişilik dört alt güverte kamarası da mevcut. Uykusu hafif olan misafirler, Rarity’nin sessizliğinden ve az titreşim yaymasından oldukça memnun kalacak.

Tender’lar ve Oyuncaklar

Tecrübeli kaptan Toni Brok’un altında, her misafirle birebir ilgilenen 12 kişilik bir ekip çalışıyor. Dubrovnik’in ünlü Nautika restoranında çalışan ve Kopenhag’daki eski Noma’da eğitim alan şef Spiro Pavlic ise misafirlere atırştırmalıklardan kahvaltıya, resmi yemek menülerine değin enfes lezzetler hazırlıyor. Mürettebatın kalabalığıyla ancak, yatın sunduğu tender ve su oyuncağı koleksiyonu yarışabilir. Rarity’nin yeniden oluşturulan eğlence koleksiyonunda yedi metrelik Castoldi Jet Tender ve altı metrelik Tug D Novamarine tender var. Ayrıca üç jet ski, iki kanı ve su kayağı ekipmanları da mevcut.

Spor salonu

Spor Salonu

Jakuzinin bulunduğu güverte alanında tam teşekküllü bir spor salonu var. Rarity hem fitness tutkunlarına hem de denizdeyken bile sağlıklı yaşam tarzını sürdürmek isteyenlere hitap ediyor. Önündeki güneşlenme güvertesine bakan spor salonu, keyifli saatler vaat ediyor. Sıcak iklimleri ziyaret ederken sorun yaşanmaması için yatın üst güvertesindeki açık alana klimalar yerleştirilmiş.

Skylounge Cesur detayları ve sıcak renk tonlarıyla büyük skylounge’da 220 inçlik bir televizyon, iPad’le kontrol edilen AV/IT sistemi mevcut. Tasarımcılar, alana erişimi sağlamak için buraya dört katı birbirine bağlayan camdan bir asansör ve onu çevreleyen bir döner merdiven eklemiş.