Mille ve Stallone’un Maceraperest Kronografı

Richard Mille ve Sylvester Stallone

Richard Mille, Sylvester Stallone’un canlandırdığı efsanevi karakter John Rambo’dan ilhamla tasarladığı RM 25-01 Adventure tourbillon’unu tanıttı.

 

1982’de Sylvester Stallone’un yorumladığı John Rambo karakteri, bir Hollywood klasiği haline geldi ve adı macera ve aksiyonla yan yana anılır oldu. Bu gerçekten güç alan Richard Mille’in tasarladığı 25-01 RM, hem John Rambo’nun bileğinde kolaylıkla hayal edilecek türden hem de Stallone’un dediği gibi her an “Harekete hazır”.

Modelin 5. sınıf titanyumdan işlenmiş arka kapağı ve köprüleri, etkili mekanizmayı destekliyor. 70 saatlik güç rezervi, sıra dışı görünüm ve özelliklere sahip 24 saatlik bir ekranı çalıştırıyor. 100 metreye kadar suya dayanıklı RM 25-01 değiştirilebilir iki bezele de sahip. İlki sabit ve dönen bir bezele sahip DLC kaplamalı, 5. sınıf titanyum pusula. Onun kasaya süngü montajı saate sabitlenmesini hem hızlı hem kolay hale getiriyor. Carbon TPT kapağının aynası ve arka tarafı, pusula iğnesinin gösterdiği görüntünün kesinliğini artırmak için saat 12 yönünde konumlanmış.

Saatten ayrılabilen pusula Carbon TPT’den yapılmış plaka üzerinde şekillenmiş. Yönlendirme için ideal olan bu yapılandırma, diğer şeylerin yanı sıra harita üzerinde arama yapılmasını kolaylaştırıyor ve izlenecek yönü gösteriyor. Pusulanın bezeli değiştirilebiliyor.

Ayrıca Carbon TPT ve titanyumdan çift yönlü bezel, 24 saatlik ölçek içeriyor ve 360​​° derece dönebiliyor. Böylelikle hesaplamaya gerek olmadan, 24 saat ölçeğinde 4 ana yön ve yerel saat görülebiliyor.

Sylvester Stallone, yaratıcı kişiliği ve resme olan yeteneğiyle de biliniyor. (Fotoğraf Patrick Fraser/Corbis via Getty Images)

Kullanıcı ayrıca, saat 2 hizasındaki hermetik bir bölmede 5 adet su arıtma tableti bulunuyor. Bir tabletle 1 litrelik içme suyu kirlilik seviyesine bağlı olarak 30 ila 120 dakikada elde edilebilir. Sınırlı sayıda -sadece 20 adet- üretilen bu maceraperest kronograf, bu özelliğiyle bile Rambo’ya hayli yakışırdı.