Mevsim Geçiş Dönemlerinde Ne Giyilmeli?

Sahra Çölü’nde ya da Antarktika’da yaşamıyorsanız muhtemelen mevsim geçişlerinde ne giyeceğiniz konusunda ikilemde kalıyorsunuzdur. Kısa kollu bir gömlek ve keten pantolonlar için hafif soğuk ama üç parçalık bir takımın sırası da hiç değil mi? Favori markalarımızın bazıları bu açığı kapayacak sonbahar koleksiyonları hazırlıyor. Her zaman pratik parçalarıyla öne çıkan Brunello Cucinelli, yeni Solaro koleksiyonuyla gardıroplarınızda kararsız kaldığınız zamanlar için yardımcı oluyor. İtalyan moda evi, yaz tekstili için kullanılan çok ince yünleri yazın sonu veya sonbaharın başı olduğunu ayırt edemeyeceğiniz ve havada süzülüyormuş gibi hissedeceğiniz takımlara işliyor.

Marka, birçok hareketli ceketle beraber üstünüzde olup olmadığını anlamayacağınız, hafif ve yumuşak kumaşlı bol blazer’lar da eklemiş koleksiyonuna. Diğer markalar ise ne çok sıcak ne çok soğuk mantığına dayanan Goldilocks ilkesinden yola çıkıyor. Z Zegna’nın Techmerino koleksiyonunda soğuk havalarda vücut ısısının yükselmesini ve sıcak havalarda düşmesini sağlayan yüksek performanslı yünler dikkatimizi çekiyor. Thom Sweeney, eylül sabahlarında vücudunuzda ferahlık hissetmenizi sağlayacak düğmeli polo gömleklerine ek olarak hem tek sıra hem de çift sıra düğmeli hopsack blazer’lar tasarlamış. Ayrıca, Hackett British kampta sonbahar koleksiyonunu “melez” modeller etrafında şekillendirdiğini açıkça gösteriyor. Yarı blazer, yarı overshirt işlevsel fermuarlı yazlık ceketlerden örgü ve kaşmir astarlı süet jilelere, sizi soğuk aylarda da rahat ettirecek parçalar sunuyor.

Son olarak Anderson & Sheppard’ın online butiklerindeki süper ince günlük ceketlere de değinmeden olmaz. Markanın, Londra’nın Mayfair bölgesindeki butiğinde bu ürünleri bulmak mümkün. Mürekkep mavisi ya da pas rengi, cepleri yamalı ve kesik yaka fitilli kumaştan iş ceketlerini biz çok beğeniyoruz. Alternatif olarak A&S’in pamuk seyahat ceketlerinden birini almayı düşünürseniz her bir parçasında en az 15 cep olan ve üç renkte sunulan ceketlere sahip olabilirsiniz. Bu seçeneklerden herhangi birini değerlendirebilirsiniz. Yazdan sonbahara geçiş döneminde tarzınızı yönlendirmenin en kolay yolu bu.