Mekanik Meraklıları İçin Hediye Önerileri

Hıza, teknik harikalara ve bilgisayar oyunlarına bağımlı birilerini mi tanıyorsunuz? Onları iyi biliriz… Bu iki müthiş güzellik, aklınızdaki isimlere sonsuz haz ve heyecan vaat ediyor.


Kişiye Özel Hazan Motosiklet

V-ikiz motordan yükselen homurtular adrenalin pompalamanıza neden oluyorsa bu motosiklet tam size göre… Los Angeles merkezli Hazan Motorworks’un kurucusu Max Hazan, bir Robb Report okuruna kişiye özel motosiklet tasarlamayı teklif ediyor. Karşı kültür ve zanaatkârlığın kesiştiği bir alanda çalışan Hazan, müşterisinin bireyselliğini yansıtacak biçimde tasarlanıp inşa edilen motosikletler yaratmada uzman.

“Genellikle müşterinin estetik anlayışına uygun klasik bir motor bulur, onu masanın üstüne koyar, arkasına boş bir alüminyum levha yerleştirir ve ana hatları belirlemeye koyulurum” diyor Hazan. “Bu, bana motorun etrafına ne inşa etmem gerektiğini anlatır. Boşlukların dolmaya başladığını görürüm.” Hediye sahibi, motosiklet tamamlanır tamamlanmaz Hazan ile birlikte Güney Kaliforniya’daki Pasifik Sahili Otoyolu’ndan Malibu kanyonlarına uzanan bir sürüş deneyimi yaşayacak. Eğer beklemeyi kabul ederse, Hazan, etkinliğin gözbebeği olmaya aday motosikleti 2021’deki Quail Motorcycle Gathering’de –Carmel, Kaliforniya’da düzenlenen prestijli motosikletçiler buluşması– sahibine teslim edebilir. Sonuçta Hazan sözünün eri bir adam: “Yeterince zaman ve kaynakla hayallerinizi gerçekleştirebilirim.” 500.000 $. Hazan Motorworks, Max Hazan


Vizion Arkador  Atari Konsolu

İçinizdeki 1980’ler çocuğunu Fransız Neo Legend’ın retro vurgular taşıyan atari konsolu Vizion Arkador ile şımartın. Her konsol yaklaşık 700 klasik oyun yüklenmiş halde geliyor, ayrıca birkaç yeni Xbox ve PS1 oyunu eklemeniz de mümkün. Ünitenin tamamı sipariş üzerine Fransa’da elde yapılıyor. Dolayısıyla her detay kişiselleştirilebilir; kocaman joystick’lerden jeton deliği ve hatta iki kişilik oyun bankına dek. Konsolun dış yüzeyi, ana renklerden herhangi birine boyanabiliyor. Yani Miami Vice’tan ilham aldığı pembe-yeşil manzara çizimleriyle ünlü Japon illüstratör Yoko Honda işbirliğiyle hazırlanan grafik desenlerden ya da Greg Léon Guillemin’in Lichtenstein ile Stan Lee karışımı çizimlerinden birini seçebilirsiniz. 3.155 $’dan itibaren.