MBFWI: Tuba Ergin Kış 2018 Koleksiyonu

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştirdiği defilesinde Tuba Ergin, distopya edebiyatının kadın kahramanlarından esinlenen Girl On Fire koleksiyonu ile geleceğin güçlü kadınlarını yeniden tanımlıyor.

Toplumumuzda kadınlara yönelik kalıp yargılara ve beklentilere meydan okuyarak, toplumu moda aracılığıyla cesaretlendiren Tuba Ergin, gerçek yaşam aktivistlerine ve kadınlara günlük mücadelelerinde kullanacakları sosyal bir zırh hazırlıyor.

 

 

Zıtlıkların kahramanı…

Dayanıklı ama hassas, isyankar ama barışçıl, güçlü ama kırılgan… Kadın kahramanın içinde barındırdığı ve onu daha güçlü kılan bu zıtlıklar, koleksiyonun ana ilham kaynağı oluyor.

Oyuncu Gizem Karaca’nın da podyuma çıktığı, 38 tasarımdan oluşan Girl On Fire koleksiyonuna asimetrik kesimler, metalik dokunuşlar ve saçak detaylar hükmediyor. Koleksiyonu tamamlayan Lidyana’da satışa çıkacak aksesuarlar, festival ruhunun yansıtıldığı gözlükler, maskeler ve şapkalar dikkat çekiyor.

Koleksiyon adından da anlaşıldığı gibi kırmızı tonları öncelikli olmak üzere, siyah, lacivert, gri, orman ve haki yeşili gibi renkler de Girl On Fire koleksiyonunda karşımıza çıkıyor.