MBFWI: Gülçin Çengel İlkbahar/Yaz 2019 Couture Koleksiyonu

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da geçtiğimiz sezon gerçekleştirdiği couture defilesinin ardından bu sezonda da haute couture defile gerçekleştiren Gülçin Çengel 5. yılında görsel şov sundu.

Gülçin Çengel’in mesleğindeki 5. yılına da denk gelen İlkbahar/Yaz 2019 Unity in Diversity defilesi, beş yıl boyunca yaptığı koleksiyonlarda Gülçin Çengel’e ilham olan tüm kadınlara selam gönderiyor.

Bu sezon koleksiyona adını veren Unity in Diversity; ‘çeşitlilikteki birlik, fiziksel, kültürel, dilsel, sosyal, dinsel, politik, ideolojik ve psikolojik farklılıkların, salt bir hoşgörüye dayanarak parçalanma olmadan birliği’ anlamına geliyor ve tasarımcının ilham duyduğu, tasarımlarına yön veren, güçlü, kendi farkında olan, ayakları üzerinde duran kadınların kendi tarzlarına göre giyinip, bir araya gelmesinden oluşuyor.

 

 

Kutlama Zamanı…

Tek tip bir kadın yerine ilham aldığı tüm kadınları düşünerek yeni tasarımlar yapan Gülçin Çengel, 15 look’tan oluşan koleksiyonunda, detaylarıyla ve işlemeleriyle vintage, dinamik ve modern havalar estirirken, kesimleriyle alışık olduğumuz Gülçin Çengel imzasını sunuyor.

Beyaz ve beyazın tonlarından oluşan koleksiyonda, kafes şeklindeki boncuk işlemeler, dantel ve organze volanlar, bordür işlemeler ve cut-out motifler dikkat çekerken, ipek, dökümlü ve dokulu kumaşlar kadınları büyülü bir “kutlamaya” davet ediyor.