Maslak’ta Bir Fine-dining

İstanbul’un popüler restoran ve eğlence merkezleri haritasına Maslak bölgesini de ekleyecek yeni bir buluşma noktası doğuyor. Fine-dining restoran anlayışına farklı bir bakış açısı getirmeye hazırlanan Zaxi Restaurant’ın, ödüllü şef Arif Kemal Doğan yönetimindeki mutfağında, dünyadan ve Asya kültürlerinden tarifler sunuluyor. “Bölgede yaşayanların ve çalışanların eksikliğini çektiği buluşma noktası olma hedefiyle” yola çıkan Zaxi, “fun & finest” konseptiyle zarif lüksü samimiyet, eğlence ve şehrin enerjisiyle buluşturuyor.


Baş Aşçı Arif Kemal Doğan tarafından oluşturulan menüdeki yemekler, doğal içerikler, özgün reçeteler ve servis yöntemlerinden esinlenilerek hazırlanıyor. Zaxi menüsü, alanında oldukça tanınan bir Sommalier olan Emre Zeytun ve yetenekli Mixologistlerin yönetiminde kendine özgü kokteyl seçenekleriyle tamamlanıyor.


Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği hizmeti sunan Zaxi Restaurant gündüzleri bistro konseptine göz kırpan, sıcak, keyifli ve sofistike bir atmosfer sunuyor. Öğlen yemeklerinde, özellikle iş insanları için ayrıcalıklı lezzetleri bir araya getiren, her güne farklı bir tat katan menü seçenekleri oluşturuluyor. Zaxi, akşam yemeği sırasında ise tamamıyla fine-dining kimliğine bürünüyor. Akşam yemeğinin ardından ise, Zaxi Bar misafirlerine hizmet vermeyi sürdürüyor. Zaxi Restaurant kış bahçesi ile birlikte 190 kişiyi ağırlayabiliyor. Dilenirse özel gruplar ve toplantılar için ayrı bölümler oluşturulabiliyor.