Masalsı Lüks: Carus Cappadocia

Modern ve tarihi dokuları sentezleyen bir lüks anlayışıyla kurulan Carus Cappadocia’da masalsı bir tatil ziyaretçileri bekliyor.

Kapadokya’yı düşününce akla gelen her görüntü, fantastik bir filmden fırlamış gibi. Yüzlerce yıllık kaya oluşumları, sıcak hava balonlarının gün doğumuna renkli bir eşlik yarattığı gökyüzü, sessiz vadiler ve gizemli peri bacaları… Tüm bunlara hayran olmamak elde değilken, Carus Cappadocia (caruscappadocia.com), Kapadokya deneyimini daha da eşsiz hâle getirmenin birçok yolunu bulmuş gibi görünüyor.

Göreme’de, Nisan ayında ziyaretçi kabul etmeye başlayan otel, mimarisiyle büyülüyor. Özellikle gece, uzaktan bakıldığında nefes kesen yapı, aslında yüzlerce yıllık dar sokak ve geçitlerin korunmasından alıyor büyüleyici görüntüsünü. 50 taş ve mağara odanın biri bile diğerinin aynısı değil. Carus, eski yapıları modern dokunuşlarla buluşturan mimari başarısını Oytun Berktan’dan, marka tasarımınıysa Orhan Gönen’den alıyor.

Carus’un bünyesinde benzersiz bir kapalı mağara havuzu, spa, yerel lezzetlerin hazırlandığı restoran ve tabii en çok misafir ağırlayan noktası olan, muhteşem manzaralı bir teras bulunuyor.

Güneş doğarken süzülerek yükselen balonlar gökyüzünü süslerken, rezervasyonla sunulan özel kahvaltınızın tadını çıkarabilir ya da bir pilates etkinliğine katılabilirsiniz. Teras, özel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor: Şarap tadımları, kutlamalar, sergiler… Bunlar oteli terk etmenizi zorlaştırsa da, Kapadokya’da deneyimlenecek birçok şey var.

Carus’un concierge hizmetiyle Kapadokya seyahatinizin hiçbir eksiği kalmıyor. Concierge sizin için vadide bir at binme seansı, Jeep Safari gezintisi ayarlayabilir ya da balonla Kapadokya göğünde yükselmeniz için gerekli düzenlemeleri yapabilir.

Kapadokya’dan eli boş dönmek istemeyenler içinse otele özel, Kapadokya’dan alınan ilhamla tasarlanmış sanat eserlerini edinmek ya da, Concierge ekibinin yardımıyla seramik sanatını bizzat deneyimleyerek sevdiklerinize özel hediyeler tasarlamak mümkün.