Mandarin Oriental

Kutsal zeytin ağaçlarına fon oluşturan engin mavi gökyüzünün altında hayata dair tüm meseleleri geride bırakmış olmanın dayanılmaz hafifliği…

Ege’nin muhteşem doğasında konuşlanan Mandarin Oriental, Bodrum herkese hitap eden oda, villa, daire ve süitleriyle her daim gönülleri fethetmeye devam ediyor.

Bodrum’da Cennet Koyu’nda yer alan otel, bulunduğu koyun adını fazlasıyla karşılıyor. Burası artık klasikleşen butler hizmetiyle her misafirine kişiye özel, farklı bir deneyim yaşatmayı vaat ediyor. Her ziyaretinizde daha kapıdan içeri girer girmez adınızla karşılanmanız, hangi gazeteyi okuduğunuz veya valizinin boşaltılıp tekrar toparlanması gibi hizmetlerle kendinizi evinizdeymiş gibi hissediyorsunuz.

Bodrum’un kendi içerisinde birçok farklı özel deneyimi barındırdığını söyleyen Mandarin Oriental, Bodrum Genel Müdürü Harun Dursun, bundan ötürü Türkiye’nin diğer sahillerinden farklı bir destinasyon olduğunu düşünüyor. “Yokuşbaşı’ndan Bodrum’a girdiğinizde beyaz taş evlerden oluşan koyları, burayı adeta bir tabloya dönüştürüyor. Bodrum’u bir dünya markası yapmaya çalıştıklarını anlatan Dursun, bu yüzden misafirlerinin bu özel destinasyonun farkına varabilmeleri için Türk misafirperverliği ile harmanladıkları hizmetlerini Bodrum’u Bodrum yapan unsurlarla birleştirdiklerine dikkat çekiyor.

2019’u birçok yenilikle karşılamaya hazırlanan otel bünyesine dört villa ve bir süit ilave edilmiş. Bu yeni yapılar da konumlarından ötürü en az diğerleri kadar iddialı.

Ancak bunlar arasında zeytin ağaçlarıyla çevrili, yemyeşil bir alan içerisinde, muazzam bir sahili olan Arya Beach ve Alisya Beach Villaları ile Waterfront Süit bir miktar ayrıcalıklı gibi görünüyor. Toplam 15 odaya sahip bu iki villa ve süit ilk misafirlerini sadece bu villalar ve süite ait olan bir koyda ağırlayacak. Yanı sıra Olive Tree Villa ve Blue Beach Villa da panoramik manzaralarıyla dikkat çekiyor. Otelin bir diğer yeniliği ise sahil tarafındaki kabanalara altı adet daha eklenip, sayılarının 17’ye çıkartılmış olması.

Teras Keyfi

Mandarin Oriental, Bodrum’da manzaranın içinize işleyecek dört noktası:

Welcome Terrace: Açıldığı ilk günden itibaren sosyal medyanın vazgeçilmez karelerinden olmayı başaran bu köşe, otele adım atar atmaz karşınıza çıkıyor. Bizim favorimiz günbatımını burada izlemek.

Oriental Villa: Beş yatak odalı, kendine özel sauna, buhar ve fitness odası bulunan villanın havuzunda keyifli dakikalar geçirip manzaranın tadına varabilirsiniz.

Mandarin Villa: Altı yatak odalı, özel bir bahçeye sahip olan bu villa, küçük gruplar için ideal. Şezlongunuza uzanın ve havuzunuzla denizin mükemmel birleşimini izleyin.

Magnolia Villa: Beş yatak odalı Magnolia Villa’dayken, belki de en çok havuzunda Ege Denizi’ne karşı yüzmek hoşunuza gidecek.

Gurme Keşifler

Bodrum’a yolunuz düştüğünde İstanbul’u aratmayacak kalitede alternatife sahip olduğunuz aşikâr. Ama söz konusu “iyi yemek” olduğunda, Mandarin Oriental, Bodrum’un bu restoranları ön plana çıkıyor. Her daim beğendiğimiz mekânlardan söz etmeden önce otelin gastronomi alanındaki yeniliklerinden de bahsetmekte fayda var. Casual fine dining anlayışını yönettiği mekânlarına benimseten Deniz Zengin’in hafta sonları düzenleyeceği artisanal partiler ve RMA Turizm Grubu Executive Şefi Nihat Sancar’ın dokunuşlarıyla sağlıklı ve lezzetli menüler, misafirlerin damak tadına hitap edecek.

Bodrum Balıkçısı: Sade, özgün ve geleneksel bir Türk restoranı olan mekân, sezonluk ürünleriyle sadece otel misafirlerini değil tekneleriyle akşam yemeği için burayı tercih edenlerin de kalbini fethediyor. Favorimizin her daim balık kokoreç olduğunu hemen söyleyelim.

Assagio: İtalyan tarzını bir de bu şekilde deneyin. Masmavi suların hemen yanı başında, yaratıcı ve oldukça kreatif bir menü eşliğinde günü bitirin. Akşamüzerleri ise favori lounge müziğinizi dinleyip, birbirinden lezzetli kokteylleri yudumlayabilirsiniz.

Kurochan by IOKI: Adını maharetli Japon şef Keizo Okitasan’dan alan restoran, zengin sushi menüsünün yanı sıra açık mutfak kültürünü Bodrum’a uyarlamasıyla da övgüyü hak ediyor. Ahşap mobilyaları ve bir güverteyi anımsatan 150 kişilik atmosferiyle burası rüstik ve bir o kadar da havalı.