M5 Özel Derin Deniz Yatı

En acayip derin deniz fantezinizi gerçekleştirecekseniz, James Bond filmlerine yakışacak cinsten lüks bir denizaltı tercih etmeniz muhtemelen daha akıllıca.

Migaloo’nun 135 metrelik M5’i “özel derin deniz yatı” diye adlandırmasındaki temel etken gerçekten de su altında giden bir süper yat olması.

Masmavi okyanusla ve yüzlerce balıkla çevrili tamamen camdan bir odada akşam yemeği yediğinizi, M5’in iki mini denizaltısında okyanusu keşfettiğinizi ya da M5 yüzeye çıktığında açık hava havuzunu, jakuziyi ve plaj kulübünü kullandığınızı hayal edin. Bu James Bond rüyası helikopter platformu, sinema odası, spor salonu, şarap kavı, kütüphane, denize bakan pencereleriyle birçok bar ve elbette oyun odası da içeriyor.

Lüks denizaltı, sahibinin özel zevklerine göre tasarlanabiliyor. Konfigürasyonlardan birinde birbirine asansörle bağlı üç güverteye dağılan ve özel harici balkonu bulunan 3000 metre karelik bir ana kamara mevcut. Altı yolcu kamarası da cabası…

Amerikan Donanması’nın denizaltı standartlarına göre inşa edilecek gövde birçok MTU jeneratörü ve lityum bataryalarıyla birlikte akrilik basınçlı gövde tasarımına sahip. Migaloo inşaat teknikleri ve materyallerin M5’i güvenli ve geniş kıldığını, 19 mürettebatın yanı sıra 14 yolcu ağırlayacak olduğunu belirtiyor. Yüzeyin altında yol aldığından taşıt tutması da dert değil. Üstelik Migaloo M5 haftalarca denizin altında kalabilecek.

Sizin için yeterince büyük sayılmaz mı? Migaloo M7’yi deneyin; zira uzunluğu 283 metre. migaloosubmarines.com