Lüksün En Yeni Jenerasyonu Bulgari Serpenti

Bvlgari ve Ambush Kreatif Direktörü Yoon, özel bir Serpenti kapsül çanta koleksiyonu için bir araya geldiler. 

Roma’lı lüks marka, Tokyo’da yaşayan genç ve yetenekli bir tasarımcı ve dünyanın en ünlü yılanı. Bvlgari ve yeni nesil kadın tasarımcılar arasında en ön sırada ışıldayan, muhteşem Yoon, heyecan verici bu özel iş birliğinden doğan sınırlı sayıda çantanın ve aksesuarın yer aldığı “Serpenti Trough the Eyes of Ambush” koleksiyonunun heyecanını paylaşıyorlar.

2017’den bu yana devam eden “Serpenti Through the Eyes of” serisinin bir başka ilham verici bölümüne hayat veren Ambush x Bvlgari kapsül koleksiyonu, Roma’lı tasarım evinin cazibe simgesi olan, zamansız Serpenti Forever çantasının eşi görülmemiş bir yorumunu bizlere sunuyor.

Açık görüşlülüğünü ve yaratıcılığını şekillendiren pop kültürü ile büyümüş olan Yoon Ambush, gerçek hayattan ilham alan tasarımlarına yaptığı üst düzey dokunuşlarıyla ünlü. Tasarımcı bugün,  kendi için yeni bir sınav olan Bvlgari iş birliği ile kendine ve sınırlarına adeta meydan okuyor.

“Bu kapsül koleksiyonda Serpenti’nin cesur ve çağdaş karakterini öne çıkarmak istedim. Yılanlar doğanın harika ve büyüleyici yaratıklarıdır, ancak Bvlgari ile sürekli değişim gösteren bir yorumla cazibenin de sembolü haline geldiler. Bu kapsül koleksiyon, doğal güzelliğin çağdaş bir estetik algısı ile insan yaratılışıyla buluşmasıdır.” 

Canlı renkler, yılanın çarpıcı doğal güzelliğine atıfta bulunan yumuşak ve doğal şekiller, iddialı bir tasarım Yoon’un bu projedeki vizyonunun odak noktasını oluşturuyor. Güneydoğu Asya’nın çarpıcı, olağanüstü renkleri ve büyüleyici hareketleriyle ünlü bir türü olan Ağaç Pitonu’ndan esinlenen Yoon üç yeni stil tasarladı: Serpenti omuz çantası, çok yönlü Serpenti bel çantası ve tehlikeli derecede cazibeli Serpenti Minaudiere.

Koleksiyonun günlük ama her zaman lüks ruhunu ortaya çıkaran Serpenti omuz çantası, Nappa derisinden yapılmış inanılmaz derecede yumuşak bir kapitone gövdeye sahip. Çantaya kıvrak bir görüş kazandırarak yılanın görüntüsünü vurgulayan Yoon, belirgin şekiller ve metalik detaylar ile çantaya avangart bir dokunuş katıyor.

Başlı başına bir mücevher olan Serpenti Minaudiere, yılanın doğada alabildiği şekillerden esinleniyor ve kalp şeklini çağrıştırıyor. Serpenti Minaudiere, siyah Nappa deriden ve alüminyumdan yapılmış iki farklı model ile karşımıza çıkıyor. Gece aksesuarı olarak öne çıkan bu parça Yoon’un Tokyo stilini Bvlgari’nin mücevher DNA’sı ile birleştirerek mükemmel bir uyum yakalıyor.

Ambush x Bvlgari koleksiyonunun her parçası, kamuflaj bir yılan başı kilit detayıyla tamamlanıyor. Mono-kromatik bir görünüm ile eşleşen, siyah oniks ve öngörülemeyen gözlerle süslenmiş Nappa deri çanta, yüzyıllardır öne çıkan bir sembolü bu koleksiyonda modern bir yorumla birleştiriyor.