Video yükleniyor

Louis Vuitton X Grace Coddington

 

 

 

Louis Vuitton‘un son koleksiyonu, kedi ve köpek severlerin gözdesi olacak gibi. Son yıllarda, Jeff Koons, Stephen Sprouse ve Yayoi Kusama gibi ünlü tasarımcı ve sanatçılarla çalışan Louis Vuitton’un son sürprizi görür görmez gülümseten türden.

Louis Vuitton X Grace Coddington Koleksiyonu, eski manken ve yaratıcı yönetmen Grace Coddington’dan ilham alıyor. Kapsül koleksiyondaki çizimlerde, Grace Coddington’un Persians, Pumpkin ve Blanket isimli kedilerinden ve köpek çizimlerinde ise modacı Nicolas Ghesquière’in köpeği Léon’dan ilham alınmış. Büyük bir ustalıkla çalışılan çanta, ayakkabı, şemsiye, şapka gibi birbirinden farklı ve sevimli tasarımlar birçokları için birer tutku nesnesi oldu bile.

Kapsülün bir yüzü olan Cats On Leather koleksiyonunda, rafine gündüz kıyafetleri olarak tasarlanan ipek pijamalar –Grace Coddington’un da giyerek kucağında koleksiyonda çizimleri kullanılan kedisiyle poz verdiği- kedilerin ya da köpeklerin şeklini almış çantalar, anahtarlıklar, benzersiz ifadelerle süslü şemsiyeler, kışın getirdiği karanlık havayı dağıtmak için birebir. Hatta koleksiyona özel olarak hazırlanan videoyu izlemek bile neşelendiriyor!

Louis Vuitton X Grace Coddington koleksiyonu 2 Kasım 2018’de satışa sunulacak.