Longines’in Heritage Koleksiyonu

 

Longines, 1940’lı yıllarda Britanya Kraliyet Hava Kuvetleri için ürettiği saat modelinden ilham alarak The Longines Heritage Military modelini tasarladı. Orijinal tasarımına sadık kalınarak hazırlanan bu şık saat, kanatlı kum saati logosuyla özdeşleşen Longines‘i üne kavuşturan zamansız bir tarza sahip. 

 

Longines, 1940’larda ürettiği bir askeri modeli yeniden tasarlayarak Heritage koleksiyonunu genişletiyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında bir Britanya Kraliyet Hava Kuvvetleri uçağında telsiz-telgraf operatörü olarak görev yapan ve pek çok madalya kazanan Stanley Turner, bu modeli kullanıyordu. Turner‘ın kullandığı, mevcut yeniden üretime ilham kaynağı olan saat, genç bir İngiliz koleksiyoncu tarafından bulunduktan sonra İsviçreli şirkete takdim edildi. Longines, Britanya Kraliyet Hava Kuvvetleri‘nin kuruluşunun 100. Yıldönümünü işte bu modelden ilham alarak yeniden tasarladığı modelle kutluyor.

 

 

Minimalist tasarımı ve 38,5 mm’lik çapıyla The Longines Heritage Military, zamanının 32,5 mm’lik tarihi saatinin ince estetiğine ve ruhuna tamamen sadık kalıyor. Büyük kurma kolu, orijinal modelin kullanım kolaylığını yansıtıyor.

 

 

The Longines Heritage Military aynı zamanda üzeri çok ince, siyah damlacıklarından oluşan ince bir katmanla kaplı gümüş, opal bir kadran barındırıyor. Longines için bir ilk olan ve tamamı el işçiliğiyle hazırlanılan bu süreç, orijinal saatte kullanılan pas efektini taklit ederken her bir saatin eşsiz olmasını sağlıyor. Otomatik hareketle çalışmasına rağmen bu model, Longines‘in mevcut koleksiyonlarının aksine, 1940’ların ruhunu korumak adına kadranında “Automatic” etiketi bulundurmuyor.