Longines PrimaLuna: Eşi Benzeri Olmayan Bir Kadın Koleksiyonu

PrimaLuna koleksiyonu 2009’dan beri benzeri olmayan feminenliğiyle isim yaparken adından anlaşılacağı üzere bu koleksiyonunda Ay’dan esinlenilmiş. Gümüş rengi ya da sedef pırlantalarla süslenen tüm bu kadranlar, saatin sanki gökyüzünde parlayan gece ışığı gibi görünmelerini sağlıyor.

Longines PrimaLuna, kanatlı kum saatini benimseyen markanın hayalindeki feminen zarafetin,  kusursuz bir somut örneği. Gökyüzünden ilham alan Longines PrimaLuna’nın karakteristik kasası, ibreleri ve şık bileziği oluşturan bağlantı parçaları bütünüyle dolunayın hatlarını yansıtıyor. 

Bu özel koleksiyonu, gece/gündüz fark etmesizin, hem günlük etkinlikler hem de şık davetler için tercih edebilirsiniz; PrimaLuna saatiniz, sofistike görüntünüzün son rötuşu ya da sade kıyafetlerinize ekleyeceğiniz bir nebze parıltı olabilir.

Ay’dan alınan referanstan hareketle seçilen paslanmaz çeliğin ışıl ışıl grisi, bazı modellerde pembe altının pastel tonlarıyla birleşiyor. Parçalara uygulanan pürüzsüz cila tekniği sayesinde, saatlerin parlak görünümü daha da belirginleşiyor.

Longines PrimaLuna’da, üç farklı kadrana, üç farklı kasa çapı eşlik ediyor. Opsiyonlar, buzlu gümüş; boyanmış Roma rakamlı, gümüş flinqué işlemeli; ve pırlanta indeksli beyaz sedef kadranlı modellerden oluşuyor.

Koleksiyondaki modeller quartz ve otomatik kurmalı (L592) mekanizmalarla çalışıyor. Kadranında tarih göstergesi yer alan üç ibreli versiyon dışında, koleksiyonun ana referansıyla tümden uyumlu, Ay fazı komplikasyonlu yeni model de, yakın zamanda satışa sunuldu.

Kusursuz finisaja sahip bileziğiyle Longines PrimaLuna, mücevherlerin zarifliğini Longines’in saat yapımındaki hüneriyle buluşturuyor. Bu niteliklerin modern kadınları cezbetmede üstüne yok.