Longines 185 Yaşında

Record Koleksiyonu ile gündeme damga vuran Longines bu yıl 185. yaşını kutluyor. Klasik şıklıkla asaleti bir arada tutan bu koleksiyonda bulunan tüm modeller, İsviçre Resmi Hassasiyet Test Enstitüsü (COSC) tarafından Hassasiyet onayı alarak, Longines için bir ilke imza attı.

 

 

Otomatik kalibreyle donatılmış modeller, bu bağımsız kuruluş tarafından teker teker test edildi ve kadranlarına CHRONOMETER etiketi damgalandı.Koleksiyonda yer alan modellerin tümü, mekanizmalarında eşsiz özelliklere sahip tek kristal silikon pandül barındırıyor. Bu pandül sayesinde saat; manyetizma, sıcaklık değişimleri, yıpranma ve aşınma gibi olumsuz faktörlerden etkilenmiyor ve kusursuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

 

 

Record Koleksiyonu dört farklı boyutuyla (26, 30, 38.5 ve 40 mm) hem kadınlar (7 farklı kadran) hem de erkekler (6 kadran) için tasarlandı. Tüm modeller üç ibreli ve tarih göstergeli. Ayrıca kadınlar için çelik kasalı ya da pırlanta mıhlanmış çelik kasalı modeller de mevcut. Bu kasalar çelik ya da timsah derisi kadranlarla tamamlanmış. Klasik şıklık ve modernizmi bir araya getiren Record Koleksiyonu markanın amiral gemisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.