Leica Galeri İstanbul, Magnum Fotoğrafçısı Bruno Barbey’i Ağırlıyor

Leica Galeri İstanbul, 14 Mart – 25 Mayıs 2019 tarihleri arasında “My Morocco” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Doğuş Grubu tarafından bomontiada’da kurulan Leica Galeri İstanbul, 2019 yılının ilk sergisinde Magnum fotoğrafçısı Bruno Barbey’i ağırlıyor.

1968 yılında bu yana yarım asrı aşkın bir süredir Magnum Fotoğraf Ajansı’na üye olan Fotoğrafçı Bruno Barbey, 1992-1995 yılları arasında ise ajansın başkanlığını yürüttü.

Sergi, sanatçının hayatının ilk 12 yılını geçirdiği Fas’la ilgili hazırladığı dört kitabından biri olan “My Morocco”dan bir seçki sunuyor. Sergide, Barbey’in doğum yeri de olan Fas’a 1970 ile 2000 yılları arasında gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında kadrajına yansıyan fotoğraflarla zaman yolculuğuna çıkmak mümkün…

Sanatçı, elli yılı aşkın sürede beş̧ kıtada fotoğraflar çekti. Nijerya, Vietnam, Orta Doğu, Bangladeş, Kamboçya, Kuzey İrlanda, Irak ve Kuveyt‘teki savaş̧ ve çatışmaları ele aldığı fotoğrafları tüm dünyada yankı uyandırdı.

Dünyanın önde gelen dergilerinde fotoğrafları yer alan ve uluslararası yayınevleri tarafından 30’un üzerinde fotoğraf kitabı basılan sanatçının, daha önce de Leica Galeri Frankfurt’ta bir sergisi sanatseverlerle buluşmuştu.

MOROCCO. Sale, near Rabat. Old inhabited fort. 1972.

Bruno Barbey’in “My Morocco” başlıklı sergisi Leica Galeri İstanbul’da ücretsiz olarak görülebilir.