Kundura Sinema ile Karantinaya Kısa Bir Ara

Kundura Sinema tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını döneminde hazırladığı “İçeriden Bir Gezinti” başlıklı kısa film seçkisini internet sitesi üzerinden izleyicileri ile buluşturuyor.

Bu özel kısa film seçkisiyle uzun süredir evlerinde kalan izleyicileri farklı coğrafyalara doğru yolculuğa çıkarmayı amaçlayan Kundura Sinema, tüm takipçilerini düşünsel doğa ile ilişki kurmaya ve içlerindeki gizli odayı keşfetmeye davet ediyor.

Uluslararası Cannes Film Festivali, Locarno Film Festivali ve Uluslararası Toronto Film Festivali (TIFF) gibi dünyaca ünlü film festivallerine kısa film dağıtımı yapan Square Eyes’ın seçkisinde yer alan kısa filmler arasından “İçeriden Bir Gezinti” başlığı altında bir araya getirilen 10 kısa film, Türkçe altyazı seçeneği ile Türkiye’deki izleyicileriyle buluşuyor. 11 Mayıs – 11 Haziran tarihleri arasında, www.beykozkundura.com adresi üzerinden yayınlanacak olan seçki, ücretsiz izlenebilecek.

“İçeriden Bir Gezinti” Kısa Film Seçkisi

Hollandalı yönetmen Sebastian Mulder , 2012 yapımı Nature: All Rights Reserved isimli 22 dakikalık kısa filminde modern toplumun günlük hayat akışında iç içe olduğu doğa simülasyonlarını örneklendiriyor ve seyircinin zihnine birtakım sorular düşürüyor: Yapay doğa, şehirli bireyleri ne kadar tatmin ediyor? Gerçek doğanın yerini alabiliyor mu ya da ilerleyen zamanlarda alabilecek mi? Bireylerin şehir hayatının olağan akışı içinde her geçen gün doğadan biraz daha koptuğu, yapay doğa üretebilmek için gerçek olanı nasıl tahrip ettiğine dair bu kısa film önemli bir hatırlatma yapıyor.