KLM’nin 100. Yıl koleksiyonu

Dünya’nın en eski hava yolu KLM, 7 Ekim’de 100. yılını kutlamaya hazırlanırken, KLM100 koleksiyonu ile personel üniformasını ve uçaktaki deri koltuk başlıklarını geri dönüştürüyor.

KLM, 100 yıl önce 7 Ekim 1919’da ilk ticari hava yolu şirketi olarak kuruldu. 100 yıllık hikâyesinde birçok ilki barındıran KLM, sürdürülebilirlik politikasıyla personel üniformalarını, uçak koltuklarındaki deri başlıkları, pet şişeleri yeniden kullanım ve geri dönüşüm ile değerlendiriyor. Gelecekte, atıkların %100’ünü yeniden kullanmayı ve geri dönüştürmeyi hedefliyor.

KLM kadın üniforması

Sık kullanım ve yüksek kalitede üretilen KLM kadın üniformaları yenilenirken, eski üniformalardan el çantaları, diz üstü bilgisayar kılıfları, bavul etiketleri, anahtarlıklar ve cüzdanlar gibi ürünler yapılabiliyor.

Deri koltuk başlıkları

Doğal malzemelerden üretilen ekonomi sınıfındaki deri koltuk başlıkları düzenli olarak değişiyor. Eski başlıklardan ise pasaport kılıfları, gözlük kutuları, el çantaları ve daha fazlasını geri dönüşüm şirketi Circulairinbedrijf, yenilikçi teknikler kullanarak yapıyor. Geri dönüşümü olan KLM Cargo uçak lastikleri ise sağlam bir çanta sapı olarak kullanılıyor.

Circulairinbedrijf, fiziksel veya zihinsel engelli kişilerin iş hayatına katılmasına yardımcı oluyor.  Çeşitli projeler ve ürünler üzerinde çalışarak onların piyasa ile tanışmasını sağlıyor.