Kiton İlkbahar/Yaz 2019 Koleksiyonu

Modayı yakından takip edenlerin seyahat ve hafta sonu kaçamaklarına olan giderek artan tutkusu, bu sıralar büyük markaların radarındaki trendlerin başında geliyor. Bunun en güzel örneklerinden birini Kiton’un İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunda görmek mümkün. Zira koleksiyon ilhamını bir hafta sonu kaçamağı fantezisinden alıyor. Marka, Kiton centilmenini, yorucu bir haftanın sonunda Monte Carlo’ya kafa dinlemeye giden, iş toplantılarından kaçmak için gün sayan bir karakter olarak ele almış.

Kiton CEO’su Antonio de Matteis ve ekip arkadaşlarının yapmaya çalıştığı şey de bu; markanın DNA’sını bozmadan değişmeye çalışmak. “Dünya değişti, hayat değişti, artık eskisi gibi yaşamıyoruz” diyor de Matteis. Onun da dediği gibi insanlar daha fazla seyahat ediyor, hayatlarını iş üzerine değil, seyahatler, kaçamaklar, kendilerine kalan zamanı doğru değerlendirmek üzerine şekillendiriyor.

Kiton koleksiyonlarının başrolü her zaman takımlara ayrılır. Bu kez de öyle olmuş. Antonio de Matteis’in de favorisi olan takımlar, açık ren tonları ve çağdaş kombinler yapılmasına olarak sağlayan modern tasarımlara sahip. “Baskılı gömlekler de bu ara çok popüler” diyor ve ekliyor de Matteis, “denim ve triko gömlekler ne çok satanlar arasında. Denim jean’ler ve çoğu gömlek ve ceketteki kırmızı düğme detayları, Kiton’un yeni çağdaş yönelimini ve hafta sonu rahatlığını temsil ediyor.” Fakat koleksiyona en çok öne çıkan detay, bazı ceket ve yağmurlukların, iç kısımlarındaki özel bölmeler sayesinde seyahat etmeyi seven Kiton erkeklerinin hayatını kolaylaştırması. Ceketleri katlayıp fermuarı çekerek küçük bir çanta formuna getirebiliyorsunuz. Bu da seyahat valizinizde hem yer kaplamalarına, hem de en sevdiğiniz kıyafeti nereye olursa olsun kolayca yanınızda taşımanıza olanak sağlıyor.