Kamboçya’nın Issız Adaları

Kamboçya’ya yapılan hiçbir yolculuk Angkor Wat’ı ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz, ama bu yıl ücra yağmur ormanlarından ıssız adalarına ülkenin her yerini görmeyi her zamankinden daha çok isteyeceksiniz.

Koh Rong takımadası Kamboçya Riviyerası lakabını yakın zamanda kıyılarını işgal eden lüks resort’ları sayesinde edindi. Bu resort’ların en yenileri Six Senses Krabey Island -12 hektarlık özel bir adada ağustos ayında açılan 40 villalık resort- ile bu yılın sonunda 50 pavilyonu ve 13 özel rezidansıyla hizmete girecek olan Alila Villas Koh Russey. Ana karada ise olağanüstü tasarımcı Bill Bensley’in nehir ve şelalelerin kıyısındaki 1.5 kilometrelik şeride inanılmaz bir şekilde tünemiş, son derece zarif ve sıra dışı tasarımlara sahip 16 safari tarzı çadırdan oluşan Shinta Mani Wild resort’u Cardamom Ulusal Parkı’nda konukseverliğin yağmur ormanlarındaki evi haline gelecek.

Şehirlerin de yeni misafirleri var: Rosewood Phnom Penh bu yılın başında Mekong Nehri’ne bakan büyüleyici bir gökdelende hizmete girecek ve Angkor Wat ziyaretinizde konaklamak için lüks bir mekan arıyorsanız Bensley’in Shinta Mani Angkor’undaki her biri özel havuz ve bahçe barındıran 10 villa emrinize amade.