IWC’den Cousteau Divers’ın Çevre Projesine Destek

Schaffhausen, Dünya Denizler ve Okyanuslar Günü’nde ortağı Cousteau Divers’ın öncülüğünde gerçekleştirilen bir çevre projesine destek verdi.

Okyanus yüzeyi altındaki sıcaklıkları ölçerek iklim değişikliğinin etkilerini araştıran Cousteau Divers, binlerce rekreasyonel (sportif) dalgıcın hassas sensörlerle yaptıkları ölçümlerden elde ettikleri verileri topluyor. Projenin hedefi, bilim insanlarının okyanus sıcaklığının biyoçeşitlilik ve iklim üzerindeki etkilerini daha iyi anlayabilmelerine yardım etmek. Denizler gezegen ısısının yaklaşık yüzde 90’ını emer ve soluduğumuz oksijenin yarısından fazlasını üretir. Dünya’nın klima sistemi gibi çalışır, yüz milyonlarca insanı besler. Okyanusların enerjiyi nasıl depoladığını ve saldığını anlamakta kullanılan en önemli faktörlerden biri denizlerin ısısıdır. Ancak deniz sıcaklıklarının derinliğe göre nasıl değiştiğini kapsamlı biçimde ortaya koyabilmek için bilim insanlarının daha fazla veriye ihtiyacı var. Özellikle de denizlerdeki bioçeşitliliğe ev sahipliği yapan kıyısal eko sistemle ilgili…

IWC Schaffhausen Pazarlama Departmanı ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Franziska Gsell “IWC Schaffhausen’da Sürdürülebilirlik Komitesi sosyal ve çevresel etkimize dair farkındalığın çalışma yöntemimiz aracılığıyla şirketimizin her alanına yansımasını sağlıyor. Bizimle aynı değerleri paylaşan organizasyonları desteklemekten gurur duyuyoruz, Cousteau Divers ve Cousteau Society’nin bu yenilikçi girişimi dolayısıyla çok heyecanlıyız” diyor.