IWC ve Orlebar Brown’dan Benzersiz Bir Yaz Koleksiyonu

IWC Schaffhausen ve Orlebar Brown markaları yeni bir ortaklığa imza atıyor.

Bu iş birliğinin ilk adımı İsviçreli lüks saat üreticisinin, ünlü giyim markasının dokuz parçalık yeni yaz koleksiyonu ile birlikte çıkaracağı Portugieser Yacht Club Chronograph Edition “Orlebar Brown” modeli.

Denizci mavisi kadranı, zarif orantılara sahip paslanmaz çelik kasası ve özel tasarım kordonuyla 6 bara kadar su geçirmeyen bu denizci kronografı, yelkenli teknelerde ya da plajda vakit geçirirken takmak için ideal bir saat olma özelliğini taşıyor.

Orlebar Brown markasının ilk mağazasını Londra’da açan Adam Brown’ın aklına bu fikir arkadaşının Rajastan’daki 40 yaş partisine katıldıktan sonra geldi. Otel havuzunun çevresinde toplanan arkadaşlarını incelediğinde genellikle şık giyinen bu grubun üzerlerine geçirdikleri dar ya da bol kesim, boxer tarzı mayo şortlar içinde pek şık görünmediklerini düşündü. Öğle yemeğine uygun giyinmek için üstünü değiştirmesi gerektiğinde ise hem deniz kenarında hem de sosyalleşirken rahatça giyebileceği bir giysisi olmadığını fark etti. On sekiz ay sonra Orlebar Brown markalı ilk deniz şortu satıldı.

IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr yeni ortaklığa dair görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “IWC ve Orlebar Brown’ı zanaatkarlık, inovasyon ve kaliteye duydukları tutku bir araya getiriyor. Orlebar Brown sportif, zarif ve rahat giyim unsurlarını yeniden tanımlamakla kalmadı benzersiz yaklaşımı sayesinde erkeklerin günlük kıyafetlerle bile şık görünmelerini sağladı.”

IWC saatleri gibi Orlebar Brown ürünlerinde de en küçük detaylara bile büyük özen gösteriliyor.

Bu iş birliğinin ilk ürünü Portugieser Yacht Club Chronograph Edition “Orlebar Brown” (Ref. IW390704) modeli. Saatin paslanmaz çelik kasasını Orlebar Brown’ın ürün serisinde sık sık kullanılan beyaz ve kırmızı renk detaylarıyla süslü denizci mavisi kadran tamamlıyor. Zarif kasa orantılarına sahip denizci kronografının göz alıcı bir diğer özelliği kumaş astarlı, mavi renkli kauçuk kayışı. Dayanıklılığını yansıtan güçlü tasarımı ve 6 bara kadar su geçirmemesi sayesinde hem bir yelkenlinin güvertesinde maceradan maceraya koşarken hem de havuz kenarında ya da plajda güneşlenirken rahatça takabileceğiniz bir saat.

Havlu kumaşından, mavi şeritli beyaz blazer ceket ile pamuk/ipek dokuma polo tişört koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında. Ancak koleksiyonun yıldızı Sardinya’daki Porto Rotondo limanına demirlenmiş yelkenli yat Solaris 55’in betimlendiği fotoğraf baskılı deniz şortu. Bu tasarım IWC’nin yakın zamanda İtalyan lüks yat markası Solaris ile imza attığı ortaklığı da vurguluyor.

Portugieser Yacht Club Chronograph Edition “Orlebar Brown” Temmuz ayından itibaren IWC butiklerinde ve yetkili satıcılarda satışta olacak.