IWC Schaffhausen ve Solaris Yachts Yeni Bir Ortaklığa İmza Attı!

IWC Schaffhausen ve Solaris Yachts dünyanın en büyük tekne ve su sporları fuarı olan Düsseldorf 2020’nin standında yeni bir ortaklığa imza attıklarını açıkladı.

İsviçreli saat üreticisi ve İtalyan lüks yat markası iki şirkete de rehberlik eden kalite, performans ve uzun servis ömrü değerlerinin ışığında, sıra dışı tasarım ve kusursuz zanaatkarlığı birleştiren bir yol haritası paylaşıyor.

Solaris Yachts, denizciliğin hem sportif yönünü hem de zarafetini bünyesinde buluşturan bir şirket. Merkezi, Kuzey İtalya kıyılarında yer alan (Aquileia şehrinde) firma, 1970’lerden beri yüksek niteliklere sahip, açık denizlere çıkmaya uygun lüks yatlar inşa ediyor. sıradışı tasarım ve üstün seyir performansıyla özdeşleşen Solaris, geleneksel tekne yapım tekniklerini karbon fiber ve cam elyafı dahil kompozit materyal kullanımı gibi ileri teknoloji ürünü çözümlerle harmanlayarak serbest spor yat yapımcılığına yeni standartlar getirdi. İtalyan şirket en küçük detayına kadar kalite ve rafinelik timsali ustalık ve ahşap işçiliğiyle donatılmış kamaralarıyla iç tasarımda da iddiasını konuşturuyor.

IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr “Denizcilik ve navigasyon 1980’lerden beri IWC markasının bir parçası” diye açıkladı. “Solaris ile bu dünyaya hayat verecek mükemmel ortağı bulmuş olduk.” Solaris müşterileri yıllardır özel edisyon IWC’lere ulaşabiliyor. Ama yeni ortaklıkla birlikte yatlara da IWC’nin klasik tarzını yansıtan meteoroloji aletleri takılabilecek. Barometreler, higrometreler, termometreler ve duvar saatleri, IWC saat kadranlarının karakteristik özellikleri ve okunması kolay tasarımlarıyla donatılacak.

Solaris Yachts’ın ortaklarından Paolo Buonvicini “40 yılı aşkın süredir tasarım, kalite, sağlamlık, fonksiyonel performans ve uzun servis ömrüne odaklanan yatlar inşa ediyoruz” diye ekledi. “Bunlar IWC’ye de özgü değerler. IWC ile yaptığımız ortaklıktan gurur duyuyoruz. “ diyerek sözlerini tamamladı.

Bu yıl IWC Schaffhausen ve Solaris Yachts arasında birçok ortak proje gerçekleştirilmesi planlanıyor. Projelerin kapsamı ileriki tarihlerde açıklanacak.

1974’TEN BERİ KUSURSUZ YAT YAPIMCILIĞI

Solaris Yachts 1970’lerde Venedik kıyılarındaki Aquileia’da kuruldu. Başka bir deyişle önce Romalılar, ardından Venedik Cumhuriyeti’nin önemli limanlarından olan Aquileia şehrinin denizcilik mirasını devraldı. Tersane 6000 metre karelik gizli bölümü dahil toplam 26 bin metre kareye yayılıyor ve burada hem ‘ısmarlama’ yatlar inşa ediliyor hem de uzunluğu 30 metreye kadar olan yatlara onarım ve restorasyon hizmeti veriliyor. Solaris’in teknik departmanı ve donanımlı işçileri tekne yapımcılığı ve onarımına adanmış kırk yıllık tecrübe ve eşsiz teknik bilgiyle olağanüstü yelkenli yatlar tasarlıyor ve inşa ediyor; yatlarda geleneksel ahşap kamara imalat yöntemleri ile teknolojik çözümler bir arada kullanılıyor. 2018’de Solaris Yachts için yeni bir dönem başladı. Aquileia’daki tarihi genel merkez her yeni Solaris yatının optimum standartlarda üretilmesini sağlayacak biçimde genişletildi. Genişletme çalışması ve şirketin lojistik programındaki yeniden yapılandırma faaliyeti sayesinde üretim süreci çok daha verimli hale geldi. Bu modern ve fonksiyonel çalışma ortamı, yapım aşamasındaki teknelerin her biriyle en küçük detayına kadar titizlikle ilgilenilmesini mümkün kıldı.