IWC Schaffhausen Goodwood Members’ Meeting’de Yarıştı

IWC Schaffhausen’ın motor sporları takımı bu hafta sonu ikinci kez Goodwood Members’ Meeting’de yarıştı.

İlk kez geçen yıl yarışan IWC Racing Team ikinci kez Goodwood Members’ Meeting’de yerini aldı. Tony Gaze Trophy’de bir kez daha Mercedes-Benz 300 SL “Gullwing”in direksiyonuna geçen David Coulthard martı kanadını hatırlatan kapılarıyla simgeleşen ikonik spor otomobili birinciliğe taşıdı.

IWC geçen Pazar günü de John Duff Trophy’de yer aldı. Members’ Meeting bu yarışta 1920’lerin klasik otomobillerle Kanadalı yarış pilotunu da andı. IWC, Members’ Meeting’in eşsiz ortamında Ocak ayında tanıttığı Spitfire ve Top Gun koleksiyonları başta olmak üzere son Pilot’s Watches saatlerini tanıtma olanağı buldu.

Ayrıca İsviçreli lüks saat markası destek verdiği “Silver Spitfire – The Longest Flight” seyahatine vurgu yapmak amacıyla bu yılki yarış otomobilinin yanı sıra orijinal bir Spitfire uçağı da sergiledi. Proje kapsamında özenle yeniden hayata geçirilen bir Spitfire uçağı ilk kez dünyanın çevresini dolaşacak. Silver Spitfire önümüzdeki Ağustos ayında Goodwood Aerodrome’dan havalanacak. IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr “Goodwood, havacılık ve motor sporlarının heyecan verici dünyasıyla eşanlamlı dünyaca ünlü bir yer.

Her ikisi de mühendislik ve zamansız tasarım şaheserleri olan #IWCRacing Car ve Silver Spitfire’ı bir araya getirmek için mükemmel bir mekan” sözleriyle duygularını açıkladı.