Iwc Pilots Watch Automatic Top Gun

Dünyanın en seçkin saat markalarından biri olan IWC Schaffhausen’ın Pilot’s Watches koleksiyonunda yer alan yeni Pilot’s Watch Automatic TOP GUN, 41 milimetre çapıyla serinin en gözde modellerinden biri.

IWC’nin 2007’den beri ürettiği TOP GUN saatleri, adlarını ABD Donanması’nda uygulanan Strike Fighter Tactics Instructor programından alıyor. Bu program donanmanın en iyi pilotlarına uçuş ve taktik eğitimleri vermek amacıyla düzenleniyor. TOP GUN saatleri, jet pilotlarının spesifik ihtiyaçlarını karşılamak için seramik ve titanyum gibi dayanıklı materyaller kullanılarak tasarlandı.

Örneğin mat siyah seramik kasa, uçuş esnasında saatlerine yansıyan güneş ışığını keserek pilotların dikkatinin dağılmasını önler. Sert ve çizilmez seramik, sınırlı bir alan sunan uçak kokpitinde günlük kullanıma son derece uygundur ve ekstrem G kuvvetlerinden etkilenmez. Aynı zamanda seramik ve titanyum, aşınmaya karşı aşırı dayanıklıdır ve tuzlu, nemli deniz havasına oldukça uygundur.

Serinin öne çıkan modellerinden biri olan Pilot’s Watch Automatic Top Gun, yeni 32000 kalibre ailesinden IWC üretimi mekanizmayla donatıldı. 32110 kalibre 72 saatlik güç rezervi sunan dayanıklı bir otomatik mekanizmaya sahip olan Pilot’s Watch Automatic Top Gun, 41 milimetre çapındaki siyah seramik kasasıyla ince bileklerde bile konfordan ödün vermeyen bir saat.