Iris Apfel ve Nude’un Işıltılı İşbirliği

 

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam’ın global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptığından bu yana çalıştığı tasarımcılar ve ürünler sayesinde ilgiyle takip ediliyor. Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösteren ve büyük beğeni toplayan Nude, Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.

Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ışığında tasarlayan Nude, yeni kampanyasında ise Amerikalı iş kadını, iç mimar ve aynı zamanda dünyaca ünlü stil ikonu Iris Apfel ile renkli bir işbirliğine imza atıyor. 97 yaşındaki stil ikonu Iris Apfel’in fark yaratan cesur stiliyle birleştirdiği yeni kampanyasının lansmanı ise ünlü ismin de katılacağı bir organizasyon ile 18 Ekim’de New York’ta olacak.

Ayşe Birsel’in Mono Box isimli koleksiyonundan…

Bu iş birliği kapsamında Nude, Iris Apfel’in kalıplara sığmayan tarzından ilham alarak tasarlanan özel koleksiyonlar da sunuyor. Iris Apfel’den ilham alan tasarımlar arasında, canlı renkler ve desenlerle yeniden tasarlanan Tomas Kral’ın Beak ve Ayşe Birsel’in Mono Box koleksiyonları bulunuyor. Iris Apfel iş birliği ile tasarlanan koleksiyonların tamamı ise Maison&Objet 2019 Fuarı’nda sunulacak.

Konuya ilişkin kendisiyle son derece uyumlu bir açıklama yapan Irıs Apfel, “Gördüğünüz gibi pek minimalist biri değilim. Üst üste aksesuarlar takmaya ve renkli giyinmeye bayılırım. Ancak bu benim yalın düşünmediğim anlamına gelmez. Nude benim yalın tarafım. Yalınlık bir düşünce biçimi ve bence yalın güzeldir” derken; Nude Tasarım Direktörü Emre Bozbeyli ise şunları söylüyor: “Nude’un tüm yıl boyu sürecek yeni kampanyasında Iris Apfel ile iş birliği içerisinde olmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyuyoruz. O sadece bir stil ikonu ve iç mimar değil, aynı zamanda eşsiz ve ilham veren bir birey. Enerjisini ve tutkusunu yaptığı her işte hissedebilirsiniz. Onunla çıktığımız bu keşif yolculuğu bizleri çok heyecanlandırıyor.”

nudeglass.com ile yüz yirmi ülkeden alışveriş imkanı sunan Nude tasarımlarının, Milano ve Türkiye‘de Paşabahçe Mağazaları‘nda,  global ölçekte ise Selfridges, Bergdorf Goodman, WallpaperSTORE*, The Conran Shop Paris ve London, La Rinascente Milan, MOMA (Francisco, New York, Tokyo), Lane Crowford Hong Kong, Printemps Paris noktalarında satıldığını not düşelim.