İlklerin Oteli

Yeşilliklerin ortasında konumlanan Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort (eliteworldhotels.com), hem istihdam yaratmaya, hem çevreye duyarlı bir hizmet sunmaya özen gösterirken, geniş spa alanıyla da benzersiz bir deneyim sunuyor.

Elite World Hotels zinciri, İstanbul, Marmaris ve Van’ın ardından, 650 milyon TL’lik bir yatırımla Sapanca’da da kapılarını açtı. Daha çok kongre turizmi ile anılması hedeflenen otel, aslında çok daha fazlasını vaat ediyor.

Otel, 44 dönümlük bir arazide yer alıyor; kapasitesi ise 500 oda. Alanın genişliğine rağmen, inşası sırasında hiç ağaç kesilmediğini duymak sevindirici. Yeşilin göbeğinde kurulan otel bünyesinde, Türkiye’nin en büyük wellness ve spa alanı, 5-15 yaş arası çocuklara özel Kid’s Own Spa, tuzlu su ısıtmalı bir açık havuz ve bölgenin ilk biyolojik göleti yer alıyor. Otel zincirinin Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Elik, “Farklı illerde gerçekleşen kongreleri ve büyük etkinlikleri Sapanca’ya kazandırmayı” amaçladıklarını belirtiyor. Wellness alanında iddialı otelin, bu yüzden 3.000 kişi kapasiteli toplantı ve kongre salonları bulunuyor.

Bir toplantı için gittiğiniz Elite World Sapanca’da, özel bakımlardan yararlanabilir, şifa ve meditasyon seanslarına katılabilir ve Medi-Spa adı verilen sağlıklı beslenmeyle birlikte yürütülen tedaviden yararlanarak, şehirden çok da uzaklaşmadan dinlenebilirsiniz. C.V.

Sapanca’da kurulan otel, hem kongre ya da etkinliklere iyi bir ev sahipliği yapmayı, hem de wellness kavramına daha kapsamlı bir yaklaşımı benimsiyor.