HydroConquest’in Yeşil Dönemi!

Longines’in HydroConquest koleksiyonunda artık yeşil tonları da yer alıyor. Seride, mavi, gri ve siyah modellere eklenen yeşil tonlarının ortaya çıkış fikri, su sporlarından geliyor. Renklendirilmiş seramik bezel nüansı ise yeni tasarımları hem görkemli, hem modern kılıyor.

Mavi, gri ve siyah saatlerden oluşan HydroConquest’e yeşili ekleme düşüncesi, koleksiyon adına oldukça etkileyici bir adım. Haki modelde yer alan kadranının rengiyle uyumlu seramik bezel yeni tasarımın, modern ve sportif imajını destekliyor. Saat; paslanmaz çelik veya yeşil kauçuk kayış tercihleriyle; 41 ve 43 mm kasa çaplarındaki alternatif kasa boyutuyla sunuluyor ve otomatik kalibreyle (L888.3) çalışıyor.

HydroConquest’ler, dalgıçlığın kendine mahsus şartlarından yola çıkarak tasarlanmış, dalış saatlerinin tradisyonel stilini muhafaza eden modellerdir. Koleksiyonun ayırt edici karakteristiği ise, saatlerindeki, 300 metre derinliğe kadar suya dayanıklılık; bezelin tek yöne dönüşü; kurma kolu ile kasa arkasının vida sistemiyle sıkıştırılabilmesi; kasanın yanından çıkan iki boynuzla kurma kolunun korunabilmesi; ve çift güvenlikli katlanır tokanın entegre dalış uzatmasıdır.

HydroConquest’e yakın bir bakış

Parlak yeşil model, dikey fırçalanmış seramik bir kadran barındırıyor ve özellikle Longines için tasarlanmış, silikon balans yayına sahip kalibre L888.5 ile çalışıyor. 41 mm’lik kasası, birbirleriyle değiştirilebilir iki kayışla birlikte geliyor: Paslanmaz çelik bir bilezik ve kadranla aynı tondaki yeşil bir kauçuk kayış. İkisi arasındaki değişim, çocuk oyuncağı gibi çünkü kolay kurgulanmış sistemin de yardımıyla hiçbir araç gereç kullanmadan değiştirilebiliyor.

Longines’in spor segmentteki uzmanlığının başarısı olan yeni HydroConquest, gösterişli ve cesur tasarımı sayesinde, ister haki, ister parlak yeşil modeliyle, hiç şüphesiz saat severler nezdinde en önlerde yer alacağa benziyor.