Hublot’dan Yeni Akıllı Saat: Big Bang E

2018’de Hublot’nun ikonik Big Bang koleksiyonuna ait ilk akıllı saati tanıtması ile başlayan bu dijital serüven, 2020 yılında yeni Big Bang E’yi tanıtmasıyla devam ediyor.

Google Wear OS teknolojisi ile güçlendirilen yeni Big Bang E, akıllı saat deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor.

Markanın mottosu haline gelen ve tasarım ilhamını aldığı ‘’Art of Fusion’’ konsepti, geleneksel saatçilik ve inovasyon arasında bir köprü görevi görürken, bu yeni akıllı saatin yapımında kullanılan materyaller ise son teknolojiye ait dokunuşlar barındırıyor. 2018 yılında Rusya’da gerçekleşen FIFA Dünya Kupası’nı akıllara kazımak için, Hublot ilk akıllı saati olan 2018 Big Bang Referee FIFA World Cup Russia adlı saatini burada tanıttı. Sofistike tasarımı ve gelişmiş teknolojik özellikleri sayesinde, 30 metreye kadar suya dayanıklı bu yeni saat, Hublot’nun geleneksel saatçilik anlayışını mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

Big Bang E saati kullanan kişi, saat ile Google Play’deki tüm uygulamalara erişebiliyor. Google Assistant yardımı ile bildirimleri cevaplayabiliyor ve Google Pay üzerinden ödeme gerçekleştirebiliyor. Daha kişisel bir kullanıcı deneyimi için ise, takvim ajanda ve mesajlar gibi bildirimlere de erişim sağlayabiliyor.

Kadran her üç saatte bir renk değiştirerek, yani 24 saat boyunca sekiz farklı tasarım sergiliyor. Bu tasarımların her biri, belirli bir renge dayanır: Happy Yellow, Magic Blue, Orange Dynamite, All White, Lucky Green, Magic Red, Rainbow Spirit ve Black Magic. Bunların yanı sıra her tam saatte, beş saniye süren bir animasyon mevcut. Marka tarihinde ilk kez, yeni Big Bang E Hublot web sitesinde ve Çin’de kullanılan WeChat uygulaması üzerinden satışa sunulacak. Lansmanın ardından butiklerde ve bayilerde geleneksel yolla satışa sunulmaya devam ediyor olacak.