Hublot’dan Depeche Mode dokunuşu

Hublot, efsane grup Depeche Mode’un 1981’den geçtiğimiz yıla kadar çıkardığı 55 single’ın şerefine, 55 adet farklı Big Bang Unico saati tasarladı. Projenin geliri hayır kuruluşu charity:water’a aktarılacak.

Ricardo Guadalupe ve Martin Gore.

Tüm zamanların en etkili müzik gruplarından biri olan, kuruldukları 1981 yılından bu yana dünya genelinde 100 milyondan fazla plak satan Depeche Mode, 37 yıllık kariyerleri süresince 55 muhteşem single’a imza attı. İsviçreli saat üreticisi Hublot (hublot.com) da, Depeche Mode’un başarısına övgü niteliğinde, 55 eşsiz Big Bang Unico modelinden oluşan bir koleksiyon hazırladı. Koleksiyonun geliri, Hublot ve Depeche Mode’un destek verdiği sosyal sorumluluk organizasyonu charity:water’a aktarılacak.

Her bir Big Bang Unico’nun kadranı üzerinde, temsil ettiği single kapağının kısmen gösterildiği bir disk yer alıyor. Saatlerin arka kısmında ise, single kapağına ek olarak charity:water logosu görülüyor. Bu iki motif, Hublot üretimi olan ve 72 saatlik rezerve sahip otomatik Unico mekanizmaya açılan safir camın üzerine işlenmiş. Her bir parça için, her modele özel renkte bir kayış tercih edilmiş ve bu kayışlar, aynı renk tonunda manşet kayış ve rock-and-roll tarzı kauçuk çivilerle tamamlanmış. Saatin arkasında yer alan camın ve saatin mekanizmasının görülebilmesi için de manşet kayışın arkasında bir pencere açılmış.
Ünlü bavul markası Rimowa’nın da dâhil olduğu proje kapsamında, içerisinde Depeche Mode’un yıllardır müzik yaparken kullandığı Roland JP-08 sentezleyici modülü ve bir adet Big Bang Unico saat yer alıyor. Özel ve sınırlı sayıda üretilen bu benzersiz kasada, içerisindeki saatin temsil ettiği single’ın plak versiyonu ve Depeche Mode tarafından imzalanmış özgünlük sertifikası da bulunuyor.