Honda CR-V

1995’ten bu yana hayatımızda olan Honda CR-V, bu kez, ilk kez 7 koltuk seçeneğiyle karşımızda.

150 mm hareket alanına sahip kızaklı ikinci koltuk sırası ve geniş bir açıyla açılan arka koltuklar üçüncü koltuk sırasına erişimi kolaylaştırıyor. Sınıfının en güvenli ve aerodinamik modeli olarak lanse edilen araç, Türkiye’de dört ayrı versiyonla satışa sunuluyor.

Modern ve sportif tasarımının yanı sıra çok daha kaslı yeni görünümüyle CR-V, karakteristik bir forma sahip olmuş. Daha güçlü ve verimli motoru, optimize edilen CVT şanzımanı, karosere bütünleşmiş şasisi ile asfalt ve offroad performansı onu tüm zamanların en güvenli CR-V’si yapmaya yetiyor.

Dingil mesafesinin uzamasıyla köşelere kaydırılan tekerlekler, büyük jant ve lastik ölçüleri, çift egzoz çıkışı, yeniden tasarlanan radyatör ızgarası, tampon, entegre spoiler ve standart olarak LED ile donatılan farlar dinamik görüntüyü destekliyor. Altı farklı gövde rengi ile donanım seviyesine bağlı olarak 18 ve 19 inç alaşım jant alternatifleri ile sunulan aracın en üst donanım paketinde panoramik açılabilir cam tavan standart olarak sunuluyor.  

Yatay formlu iç mekân mimarisi ise ferahlığı üst seviyede yansıtıyor. Bu modelde yukarı doğru çekilen konsol sürücü ve ön yolcuya daha fazla diz mesafesi sunuyor. Ön konsol ve kapı döşemelerinde ahşap kullanımı içeriye doğal bir ambiyans katıyor. Havalandırma ızgaraları, direksiyon, kapı kolları ve klimanın kumanda panelinde kullanılan metaller ise tasarımı modernleştirmeyi başarıyor.

Yüksek karoser rijitliğinin yanı sıra, gelişmiş yürüyen aksam mimarisinin de etkisiyle yeni Honda CR-V, yerini aldığı nesil ile karşılaştırıldığında üstün sürüş dinamikleri ve farklı yol koşullarında çok daha konforlu bir sürüş sunuyor. Artan genişlik ve dingil mesafesi sürüş stabilizesine katkı sağlarken 35 mm’ye kadar yerden yükseklik artışına karşın aracın ağırlık merkezi değişmiyor. Gelişmiş platform CR-V tarihinin en iyi sürüş dinamikleri için zemin oluşturuyor. Manevraları kolaylaştırmak üzere direksiyon tur sayısı da, % 26 seviyesinde düşürülmüş.