Hiperbolik Beygir Gücü: Intensa Emozione

 

Tuzu kuru adrenalin bağımlılarının, iştahlarını dindirecek kudretli araçlardan yana bir sıkıntıları yok. McLaren, Mercedes-AMG, Ferrari, Porsche, Aston Martin ve Koenigsegg piyasaya sürekli müthiş beygir gücüyle donanmış modeller sunuyor. Ancak Apollo Automobil, Intensa Emozione modelinin o kalabalığın arasına karışmasını istemiyor.

 

 

Apollo’nun yeni yöneticileri Norman Choi ve Ryan Berris’e göre endüstrinin mevcut hiperbolik otomobil mahsulü sürücülerin becerilerini sınamak yerine egolarını nazikçe tatmin etmekle meşgul. Tam tersine, Le Mans 24 Saat yarışına katılsa aykırı görünmeyecek bir makine olan Intensa Emozione, eşit oranda cesaret ve beceri gerektiriyor.

Intensa Emozione, Autotecnica Motori’nin geliştirdiği ve HWA AG’nin 800 bg’den fazla üretmesini sağlayacak biçimde ayarladığı 6.3 litrelik doğal emişli V-12 motoru ile çalışıyor. Olağanüstü seri vites değişimleri için yarışlara özel tasarlanan Hewland sıralı vites de motora eşlik ediyor.

HWA AG ortaklığında geliştirilen şasi ise karbon fiberden yapıldı ve otomobilin geri kalan hafif materyalleriyle bir araya geldiğinde araç ağırlığı sadece 1250 kilo oluyor.

Prototip önümüzdeki birkaç ay içinde test edildiğinde performans değerleri netleşecek. 2.6 milyon dolar etiketli Apollo Intensa Emozione’den sadece 10 örnek üretilecek, ama markayı yeniden dirilten adam bunun yeterli olacağını düşünüyor: “Dünya sessizliğe gömüldüğünde Intensa Emozione hatırladığınız son otomobil olacak” diyor Choi. apollo-automobil.com

Konsept: Intensa Emozıone

Tasarımcı: Apollo Automobile

Üretim İhtimali: Tahmininizden Hızlı